Hubnutí ovlivňuje také naladění mysli. Jak neztratit motivaci?

Nadšení z prvního úbytku kilogramů často vystřídá touha po sladkostech, občasné hříchy při rodinných oslavách a večírcích s přáteli, sklenička alkoholu. Přísně dodržované zásady jsou tytam a přichází jo-jo efekt. Kilogramy nemizí, zato se znovu objevují. Jak vydržet?

Pravidelné pořízování fotografií

Ještě předtím, než se pustíte do velké životní změny, pořiďte si fotografie ve spodním prádle nebo přiléhavém oblečení. Pravidelně se foťte na stejném místě a ve stejném oblečení. Už po prvním měsíci režimu uvidíte velké změny na pořízených fotografiích. Vědomí, že jste došli tak daleko, vám pomůže odolávat nástrahám. Přeci kdo by chtěl vypadat znovu tak, jako na začátku? Kdo by se chtěl vzdát, když úsilí přináší tak viditelné výsledky?

Vypracujte se k sebevědomí

Kdo není spokojený se svou postavou, často trpí pocity méněcennosti. Mohou vyústit až v to, že se vyhýbáme některým aktivitám. Například dovolené s přáteli u moře nebo různým sportovním činnostem. Máme pocit, že když se nám nedaří ovládnout své chutě, nemůže se nám v životě dařit ani nic dalšího. Na sebevědomí je třeba postupně pracovat. Kdo je pozitivně naladěný a věří svým schopnostem, nesejde z cesty a dovede úsilí do zdárného cíle. Několikrát denně se zamyslete nad tím, co se vám zrovna podařilo. Stačí maličkosti. A každý večer si před spaním projděte malým duševním cvičením, kdy si zopakujete, co vše se vám na vás líbí, co se vám daří, v čem jste lepší než ostatní.

Vnější změna

Jako připomínku toho, že už nikdy nebudete vypadat jako na začátku režimu změňte něco ze svého vzhledu. Jiný účes, jiná barva vlasů, světlejší odstín rtěnky nebo nový styl oblékaní. Už jste někým jiným. Už nebudete osobou s nadváhou.

Rozdělte se s okolím

Sdělte záměr změnit životní styl a zhubnout blízkému okolí. Poproste je, aby vám na vaší cestě pomohli tím, že vám nebudou nabízet nezdravé potraviny a alkoholické nápoje. Pravidelně se jim také svěřujte s tím, jakých úspěchů už jste dosáhli. Jejich podpora, povzbuzení a pochvala vás dovedou až na konec cesty.

Motivační oblečení

Kupte si nádherný a nákladný model ve velikosti, která je vaším cílem. Už za pár týdnů vám bude sedět lépe a za dva nebo tři měsíce v něm poprvé vyjdete. Jen pár týdnů vás dělí od vašeho cíle!

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments