Namočte si nohy do octa. Stačí jednou týdně, uvidíte obrovské změny

Nohy používáme každý den. Ne vždy jim poskytujeme ideální podmínky, často chodíme v nepohodlných botách, čas od času na dlouhé procházky. Občasným potížím, jako jsou puchýře, zápach, bolesti nebo třeba plísně, se většina lidí nevyhne. Možná by vašim nohám ulevila léčivá lázeň.

Pomůže ocet

Ocet má antimykotické vlastnosti, díky kterým si dokáže poradit s mnoha problémy. Skvěle funguje i na problém atletické nohy. Ten se projevuje především na prstech nohou, které bývají zarudlé, svědí, a olupují se. Ocet by vám s tím mohl pomoci. Pokud v něm bude nohy namáčet každý den 10–15 minut, příznaky ustoupí.

Jak octovou lázeň připravit?

Nemusíte nanášet na nohy čistý ocet. Nejlepší je ho zředit s vodou v poměru 1:2. Pak ho nechte v klidu pracovat, jak dlouho bude potřeba, podle vašich potíží. Octový odér bude cítit jen do té doby, než zaschne. Nemusíte se bát, že by se vašich nohou držel. Lázeň si můžete dát jednou týdně i bez ohledu na to, zda vás trápí potíže s chodidly. Pokud hodně chodíte, vaším nohám tím uděláte radost a mnoha problémům můžete předejít.

Po octové lázni chodidla důkladně namažte krémem. / Foto: Shutterstock

Funguje i proti zápachu

Nejprve si nohy umyjte vodou a mýdlem, a pak je nechte 15 – 20 minut v octové lázni. Důležitá je ale i prevence. Noste boty z prodyšných materiálů a když můžete, choďte naboso.

Popraskané paty

I v tomto případě je octová lázeň účinná, jen místo teplé vody do octové lázně nalijte studenou. Připravte si ji večer před spaním, pak chodidla důkladně namažte krémem a dejte si na ně ponožky. Pozor na délku lázně, abyste svá popraskaná chodidla ještě více nevysušili.

Mozoly a bradavice

Pokud jste si vypěstovali mozoly nebo vás trápí bradavice, vyzkoušejte 20 minut octové lázně. Ocet můžete použít i na konkrétní místo, stačí je nanést vatovým tamponem. Po koupeli v octu postižené místo ještě ošetřete pemzou.  

Foto: Shutterstock, zdroj: Medicalnewstoday

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Impregnujte si nohy octem a mozek lihem – budete v naprosté pohodě! 😀

Lény
Lény
1 rok
Reply to  Iris

:-)))