Nasypte si do kávy toto koření. Vznikne zázračný koktejl, který vás zachrání před cukrovkou a rakovinou

Káva představuje nesmírně oblíbený nápoj, který má navíc řadu výhod. Kromě toho, že nám poskytne potřebnou energii, dokáže také pozitivně působit na zdravotní stav. Už celá řada studií ukázala, že se v kávě skrývají sloučeniny, které se příznivě podepisují na fungování lidského organismu.

Prospěšná v mnoha ohledech

Není ale káva jako káva. Samotný nápoj je vynikající, ovšem lidé mají ve zvyku ho nejrůznějším způsobem dochucovat, ať už mlékem nebo cukrem. To pochopitelně není ideální, protože se tak řada výhod mění v nevýhody.

Není nicméně pravdou, že bychom do kávy nemohli pro vylepšení chuti přidat vůbec nic. Naopak, najdeme velmi zajímavou přísadu, kterou si můžete kávu ozvláštnit. A to není všechno. Díky tomu získá káva po zdravotní stránce nový rozměr.

Nejde o nic jiného než o skořici. Jak uvádí studie publikovaná v časopise Diabetes Care, právě toto koření je schopné snížit hladinu špatného cholesterolu o nemalých 27 %. Dlouhodobá konzumace skořice potom sníží krevní cukr až o třicet procent. Podle vědců je to právě skořice, která působí preventivně proti rozvoji cukrovky. Koření rovněž snižuje systolický a diastolický tlak.

Foto: Shutterstock

Skvělý účinek proti rakovině

Aby toho nebylo málo, skořice významně redukuje také rizika rakoviny. Podle Národního ústavu v Indii se totiž může pochlubit protizánětlivými vlastnostmi. A jsou to přitom právě záněty, které často vedou k tomu, že se v těle rozvine rakovinové bujení.

Studie zveřejněná v časopise Science Heritage Journal informuje o tom, že skořice obzvlášť snižuje riziko rakoviny prsu a plic. Právě s kávou se tento efekt násobí, protože i u ní byly zjištěny podobné vlastnosti.

Foto: Shutterstock, zdroje: Coffee Affection, Food.ndtv

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments