Natřete spodek žehličky tabletou do myčky. Budete zírat, jak skvělý to bude mít efekt

Věděli jste, že existují účinné prostředky na odstranění usazenin na keramické žehličce, které se při žehlení mohou na ploše usadit? Tyto prostředky ale nejsou tak běžné, jak by se mohlo zdát. Chcete očistit keramickou plochu své žehličky, aby byla opět použitelná k akci?

Volte šetrné metody

Pokud se vám na žehličce připálily zbytky látky nebo jiné nečistoty, může být náročné je odstranit bez poškození keramického povrchu. Některé metody, jako použití tvrdých a ostrých nástrojů, mohou žehličku trvale poškodit. Proto je lepší použít jemnější abrazivní materiály, které pomohou nečistoty odstranit a zároveň nezpůsobí škrábance.

Na vyčištění žehličky můžete použít například tabletu do myčky.  Pro správné čištění je důležité plotýnku nejprve zahřát na maximální teplotu. Je třeba zmínit, že tablety do myčky nádobí mají mnohostranné využití v domácím úklidu. Kromě mytí nádobí se osvědčují i při úklidu kuchyně a koupelny. Jsou schopné úspěšně odstranit i tu nejodolnější mastnotu.

Vyzkoušejte ocet

Existuje ještě jeden domácí trik na odstranění připálených zbytků na plotýnce žehličky, a to pomocí octa. Při této metodě se doporučuje připálené místo přejíždět hadříkem namočeným v octu ve chvíli, kdy je žehlička mírně zahřátá. Nicméně tato metoda není bez rizika, neboť hrozí nebezpečí spálení. Proto se doporučuje namočit větší kus látky do octa, položit ji na žehlicí prkno a následně přejíždět po ní horkou žehličkou, jako byste ji chtěli vyžehlit.

Foto: Shutterstock

Prevence

Abyste se vyhnuli připáleným flekům na našich oblíbených kouscích oblečení, měli byste dodržovat několik zásad – používat správnou teplotu, pro jemné látky nastavit nižší stupeň a trička s potiskem žehlit naruby. Při používání napařovacích žehliček je lepší používat destilovanou vodu, aby se v nich neusazoval vodní kámen.

Pokud už se však připálenina objeví, nezoufejte. U nových žehliček vám pomůže samočisticí funkce, u starších zase ocet. Stačí si však dát pozor, abyste octu nepoužili příliš mnoho a nedostal se do nitra žehličky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments