Naučila jsem se toaletní papír dávat do lednice. Když jsem řekla kamarádkám proč, jen zíraly a už to dělají také

Toaletní papír je pro většinu lidí denní nutností. Jeho význam je jasný. Avšak, kromě použití na WC, může být toaletní papír využit i v jiných situacích. Dávat toaletní papír do lednice může znít jako neobvyklý nápad, ale ve skutečnosti má toto řešení řadu výhod.

Jak eliminovat zápach v lednici

Lednice bývá často zdrojem zápachu v domácnosti, ale s trochou péče a jednoduchými triky jej můžete snadno odstranit. Balení potravin do toaletního papíru jim poskytne ochranu před specifickými vůněmi a udrží je déle čerstvé. Dalším způsobem, jak zabránit zápachu v lednici, je umístit tam roli toaletního papíru.

Jak na námrazu

Námraza v lednici může být problémem. Vzniká z důvodu vysoké vlhkosti, špatného těsnění nebo staršího zařízení. Abyste jí předešli, můžete použít toaletní papír jako preventivní opatření. Papír dokáže absorbovat vlhkost a udržet ji v mezích. Tento jednoduchý trik vám pomůže udržet v lednici čerstvost potravin a zbavit se námrazy.

Zbavit se zápachu z lednice jde i jinak

Lednice může být ohniskem nechtěného zápachu, kdy se vzduch plní nepříjemnými pachy. Abyste tuto situaci řešili, máte několik možností – nemusí jít nutně o toaletní papír. Začněte s pravidelným čištěním a odstraňováním starých potravin. Poté můžete použít kávu, jedlou sodu, citrón či jablko na dezinfekci vzduchu. Rýže nebo ocet mohou také pomoci. Pokud se s tím stále potýkáte i přes veškerá opatření, zvažte pořízení pohlcovače pachu.

Foto: Shutterstock

Vysoká vlhkost

Řešíte vysokou vlhkost v lednici? Kromě toaletního papíru zkuste použít chléb nebo čajový sáček, který pomůže nejen s vlhkostí, ale i s případným zápachem. Důležité je také lednici pravidelně odmrazovat. To můžete udělat tak, že dovnitř umístíte hrnec s vařící vodou.

Zvláštní pozornost byste měli věnovat starším lednicím, které nemají automatické odmrazování. Ty totiž podporují tvorbu plísní a bakterií, a navíc mají vyšší spotřebu energie. Možná se vám vyplatí investovat do novějšího typu lednice.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
1 měsíc

Jako po použití??? 😂