Páchnoucí lednice dokáže potrápit. Snadný fígl ji zase vyvoní

Možná se nám to na první pohled nezdá, ale i lednice je jistou vizitkou naší domácnosti, nebo minimálně kuchyně. Jídlo v ní by mělo být pěkně uspořádané, dobře zabalené a rozhodně ne zkažené. Bohužel se často stává, že lednice zrovna nevoní, protože se v ní tradičně mísí pachy všech možných potravin a pokrmů. Vyzkoušejte tedy pár jednoduchých triků, jak se nevábného zápachu zbavit.

Přírodní prostředky, které pomohou

Možností, jak se zbavit nežádoucích pachů v lednici, případně mrazáku, je hned několik. Většinou jsou jednoduché i levné a navíc naprosto přírodní. Žádné speciální čisticí prostředky opravdu potřebovat nebudete. Postačí suroviny, které se v domácnosti obvykle běžně nachází.

Ocet nebo jedlá soda

Ocet je na pohlcování pachů výborným služebníkem. Doporučuje se jednou za čas lednici vyklidit a pečlivě vytřít hadříkem namočeným právě ve vodě smíchané s octem.

Podobným způsobem funguje i jedlá soda. Tu můžete také nasypat do hrníčku a vložit mezi ostatní potraviny. Uvidíte, že nepříjemné pachy brzy zneutralizuje. Můžete ji využít pokaždé, když do ledničky ukládáte nějakou potravinu s přirozeně silným odérem (třeba zrající sýr).

Kávová sedlina

Pokud máte rádi kávu, věřte, že kávový lógr je rovněž skvělým pohlcovačem pachů. Proto jej rozhodně nevyhazujte. Naopak jej dobře vysušte – třeba na novinách. Rychlejší způsob je rozložit sedlinu na plech a usušit v troubě rozehřáté na nižší teplotu. Bude vám na to stačit zhruba deset minut. Potom lógr sesypte do hrníčku nebo jiné nádobky a vložte do lednice.

Kávový lógr je rovněž skvělým pohlcovačem pachů. / Foto: Shutterstock

Citron

Citrony jsou skvělé nejen k ochucování čaje nebo určitých pokrmů. Mohou nám výrazně pomoci i proti nechtěnému zápachu lednice. Nakrájejte je na plátky a v misce vložte do ledničky. Budou tam šířit příjemnou citrusovou vůni. Nezapomeňte je však kontrolovat a zavčasu vyměnit – vydrží čerstvé zhruba týden.

Citron můžete využít i při pravidelném čištění lednice. Šťávu vymačkejte do vody a s ní pak celou ledničku poutírejte.

Vanilka

Sladká vůně vanilky je pro mnoho lidí velmi příjemná, a tak není divu, že ji lze využít i k úklidu lednice. Stačit vám k tomu bude pár kapek vanilkového extraktu smíchaných s horkou vodou. Tou opět celou lednici poctivě vytřete. Vanilkový extrakt můžete také kápnout na kousek vaty a ten uložit do hrníčku do lednice. Na nějakou dobu vám ji krásně provoní.

Foto: Shutterstock, zdroj: LoveToKnow, TheKitchn

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments