Nebudete věřit, co lékaři našli v pozadí jednoho pacienta. Jeho obhajoba jim vyrazila dech

Lékařské povolání s sebou přináší nejen řešení závažných případů, ale mnohdy také velmi kuriózní příběhy. Mnozí by mohli hodiny vyprávět o tom, jací pacienti jim končí pod rukama. Často jsou to takoví, kteří si strkají různé předměty tam, kam zrovna nepatří.

Sklenice na nesprávném místě

Podobný je i případ muže z indického státu Bihár, který byl tak zajímavý, že se ho lékaři rozhodli zdokumentovat v časopise Radiology Case Reports.

Pacient se dostavil na kliniku v zásadě s nevinným problémem, kterým byla zácpa a silné problémy břicha. Doktoři však rychle odhalili pravou příčinu. Nešlo o žádnou bakterii nebo jinou běžnou diagnózu. Na ultrazvuku a rentgenu se totiž ukázalo, že má v tlustém střevě uvíznutou skleničku.

Pětapadesátiletý muž hned přispěchal s vysvětlením. Prý se mu skleničku podařilo spolknout, když popíjel čaj. Inu, chtěli bychom vidět pohled lékařů, když jim tuto výmluvu vyprávěl.

Foto: Shutterstock

Je to stále záhada

Nicméně, doktorům nezbylo než se pokusit nepatřičný předmět z konečníku vyndat endoskopickou, tedy šetrnou cestou. To se jim nicméně nepodařilo, a tak přišel na řadu operační zákrok.

Muž vědom si trapasu nadále opakoval, že sklenici prostě spolknul. To ovšem z anatomického hlediska není absolutně možné. Trubice určená k přijímání potravy je totiž příliš úzká na to, aby jí mohla sklenice byť jen teoreticky projít. “Jak se sklenice dostala do jeho těla je stále záhadou,” uvedl operatér Mahmudal Hasan, kterému se zákrok podařil. Určité vysvětlení však jistě měl, jen ho nechtěl ventilovat, když se dotyčný odmítal přiznat.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments