Nechoďte spát s mokrou hlavou. Hrozí vám plísně

Šli jste někdy spát s mokrou hlavou, protože jste třeba byli natolik unavení, že jste nechtěli čekat, až vám vlasy po umytí uschnou? Možná jste si mysleli, že se nic nestane. Jenže to jste se spletli. Spánkem s mokrými vlasy riskujete plísně i další nepříjemné komplikace.

Proč nechodit spát s mokrou hlavou?

Teď si možná říkáte, co hrozného by se asi tak mohlo stát, když si čas od času půjdete lehnout ještě dříve, nežli vám vlasy dokonale uschnou. Někteří by nad tím možná mávli rukou a mysleli si, že to přece ničemu nevadí. My však víme, proč se spánek s mokrou hlavou nevyplatí.

Chcete si zničit vlasy?

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy, což by mělo zajímat především ženy, pro které je jejich hříva přednost a chlouba. Pokud si totiž na vzhledu a zdraví svých vlasů zakládáte, pak byste neměli ulehat do postele, dokud máte vlasy mokré a vlhké. Spánkem s mokrými vlasy riskujete jejich poškození, což se negativně podepíše na jejich stavu – budou se lámat a třepit, zároveň si můžete koledovat o jejich vypadávání.

Nezvěte bakterie k vám do postele

Vlhké a teplé prostředí je naprosto ideální pro množení bakterií, které tuhle příležitost tzv. chytí za pačesy, to se můžete spolehnout. Když půjdete spát s mokrou hlavou, vytvoříte jim dokonalé prostředí k tomu, aby se do rána vesele množily na vašem polštáři. A nikdo se přece nechce dělit o polštář se stovkami a stovkami odporných bakterií!

Plíseň na hlavě? Ne, díky!

Možná jste se při slově plíseň znechuceně ošili, jenže možná netušíte, že právě spánkem s mokrými vlasy si o plísně na pokožce hlavy koledujete! Možná jste to nevěděli, ale i lupy jsou druhem plísně – a jen ta představa, že máte plesnivou hlavu, je sama o sobě dost odpuzující. Nemluvě o tom, že lupy jsou estetický problém, o který určitě nikdo z vás nestojí.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.