Nedostatek zinku se projevuje podobně jako koronavirus. Mimo jiné pocítíte ztrátu chuti a čichuZinek je pro tělo velmi důležitým minerálem. Bojuje se záněty, infekcemi a pomáhá produkovat nové a zdravé buňky. Při nedostatku této látky na sebe nenechají negativní projevy v těle dlouho čekat. Objeví se snížená chuť k jídlu, únava, snížené libido, padání vlasů nebo ekzémy.

Vážnější příznaky

Možná jste si v poslední době všimli ztráty chuti nebo například čichu. Právě tyto signály přicházejí jako první, pokud hladina zinku v těle výrazně klesne. Poté může přijít na řadu průjem, únava, vyrážky nebo výrazná ztráta hmotnosti.

Výjimkou není ani neplodnost u mužů i u žen, horší paměť, zpomalení růstu, nebo dokonce problémy se sluchem a zrakem, které mohou být i dlouhodobé až stálé.

Slabá imunita

Absence některých důležitých vitaminů nebo minerálů v těle, a stejně tak i u zinku, výrazně zhoršuje schopnost těla se bránit před nachlazením nebo některými chorobami. Pro silnou imunitu je třeba dodržovat bohatý jídelníček, plný ovoce a zeleniny, jelikož tento minerál přirozeně obsahují.

Také zranění a drobné rány se mohou pomaleji a hůře hojit, jelikož je zinek jedním ze základních kamenů pro tvorbu nových buněk.

Vady na kráse

Popraskané koutky, lámající se nehty nebo padající vlasy. To vše jsou důsledky špatného životního stylu. Vitamíny, minerály a především zinek jsou zodpovědné za vaší krásu. Pokud toužíte po lesklé hřívě, krásně pevných nehtech a svěží pokožce, pomůže vám právě tato látka. Není nutné hned spoléhat na doplňky stravy, ale raději zinek doplňovat přírodním způsobem.

Zinek v potravinách

Bohatým zdrojem této prospěšné látky jsou ryby, ale i drobné mořské plody, jako například krevety. Dále hovězí a vepřové maso, semínka, luštěniny, meruňky a ořechy. Pokud vždy jednu nebo více z těchto ingrediencí připojíte ke svému běžnému jídelníčku, můžete se po čase těšit z pevného zdraví.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments