Nejoblíbenější česká mouka je závadná. Výrobce nabádá lidi, aby zkontrolovali své zásoby a vyrazili k lékaři

Jedna z nejoblíbenějších značek mouky má velký problém. Výrobce musel stáhnout významnou část produkce mouky Babiččina volba, protože může obsahovat nebezpečné úlomky dřeva. Třísky se do mouky dostaly zřejmě kvůli mechanickému poškození dřevěné části zásobníku. Podle výrobce, společnosti GoodMills Česko, odhalila problém interní kontrola kvality.

Bez prosetí nekonzumujte

K závadě došlo ve mlýně Litoměřice, a tak bylo nutno stáhnout z prodeje veškerou výrobu, která pocházela z tohoto místa v daném čase. Konkrétně jde o šarže DMT 31.3., 4.4. a 6.4. 2023. Podle výrobce se tato mouka prodávala v obchodních řetězcích Globus, Billa a Albert.

Určitá část této produkce se však už dostala ke konečným spotřebitelům. Společnost jim proto doporučuje, aby výrobky buď pečlivě zkontrolovali prosetím, případně nekonzumovali a kontaktovali společnost.

Foto: Shutterstock

Hrozí vnitřní krvácení

Šarži můžete zjistit podle kódu, který je umístěný na horní straně obalu mouky Babiččina volba. Názvy šarží odpovídají datům minimální spotřeby, tedy 31.03.2023, 04.04.2023 nebo 06.04.2023. Na obalu je také uveden výrobní závod Litoměřice.

Pakliže už jste závadnou mouku spotřebovali a pozorujete na sobě nebo někom ze svého okolí problémy, okamžitě vyhledejte chirurgickou ambulanci, kde vyloučí či potvrdí poškození trávicího traktu dřevěnými třískami. Mohlo by dojít i k vnitřnímu krvácení.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments