5 jídel, která si dejte krátce před spánkem. Přes noc vám spálí přebytečné tuky

Zřejmě už jste také několikrát za svůj život slyšeli, že byste neměli jíst večer a už vůbec ne předtím, než jdete spát. Jako důvod je většinou udávána domnělá skutečnost, že tělo v noci nespaluje a přebytečná energie by šla přímo do tuků.

Dnes už ale zaznívají i opačné názory, které tyto zcela cupují. Podle nich je naopak škodlivé před spánkem hladovět. Pochopitelně není vhodné jíst tučná jídla, ale normální pokrm si zcela jistě dát můžete. Navíc existují takové potraviny, které vám ve spánku dokonce pomohou nastartovat metabolismus a spalovat přebytečné tuky.

Toast s arašídovým máslem

Ne, před spaním skutečně nemusíte jíst zeleninu. Bez jakéhokoliv černého svědomí můžete sáhnout i po něčem takovém, jako je celozrnný toast a arašídové máslo. To je vynikajícím zdrojem bílkovin a navíc poskytuje značné množství nenasycených mastných kyselin, jež jsou prospěšné pro srdce. Vláknina pak prospívá trávení.

Bílý jogurt s ovocem

V případě, že vás večer honí mlsná nebo máte hlad, jednou z nejlepší voleb, po kterých můžete sáhnout, je bílý neslazený jogurt, ke kterému si dáte čerstvé ovoce. Nakyslé mléčné produkty pomáhají nastartovat spalování a při hubnutí jsou velkým pomocníkem, protože obsahují množství bílkovin. Skvělé jsou s malinami, borůvkami nebo jablky.

Foto: Shutterstock

Cottage sýr

Lidé, kteří se snaží shodit nějaké to kilo, nedají na sýr cottage dopustit. Představuje takřka dokonalý zdroj bílkovin, navíc obohacený o zinek, draslík a vitamin B3 a B6. Velká porce vápníku potom pomáhá tělu dobře fungovat.

Humus s okurkou

Na hubnutí je okurka vynikající potravinou. Obsahuje totiž naprosté minimum kalorií a celých 95 % jejího objemu tvoří voda. Navzdory tomu je neskutečně bohatá na vlákninu, sodík, zinek, železo a řadu vitaminu. Večer si ji můžete dát třeba s humusem, ve kterém je pro změnu hodně vitaminu B a který pomůže tělu zpracovat sacharidy, bílkoviny a tuky.

Banány

Někteří experti banány příliš nedoporučují, protože jsou prý hodně sladké. Ve skutečnosti jsou však jejich sacharidy skvěle a rychle stravitelné. Tělo banán okamžitě zpracuje, a tak si ho můžete dopřát i před ulehnutím do postele. Navíc skvěle rozpumpuje metabolismus a organismu doplní vlákninu, minerály a vitaminy.

Foto: Shutterstock, zdroje: Everydayhealth, Healthline

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Adéla
Adéla
2 let

Já jím přes spaním pečivo nebo nějaké malé ovoce.