Pomalé, ale nejúčinnější. Takové je cvičení slow fitness

Zapomeňte na zátěžové tréninky, které nejsou pro lidský organismus přirozené a vaše tělo pouze zbytečně vysilují. Nyní je v módě takzvaný „slow fitness“, neboli pomalé cvičení s menší zátěží, které je pro vaše zdraví mnohem prospěšnější.

Místo CrossFitu tak raději běžte na pěší túru zakončenou půlhodinkou v sauně nebo se zapište na hodiny jógy anebo tai či. Proč? Protože to funguje!

Náročné a vysilující cvičení

Již žádné únavné cvičení v upocených fitcentrech, extrémní téměř denní tréninky a úporné cvičení, abyste spálili co nejvíce možných kalorií! Takto nepřirozeně namáhavé cvičení vede jen k závažným zraněním, bolestem svalů a kloubů, k poruchám spánku či zažívacím potížím. Nakonec místo toho, abyste učinili něco pozitivního pro vaše zdraví, si ho náročným cvičením jedině ničíte.

Uvolňující pomalé cvičení

Naordinujte si raději mírnou formu pohybu. Ani neuvěříte, jaké výsledky se dostaví! Zhubnete a zpevníte si tělo. Navíc v noci budete lépe spát, zlepší se vám trávení, zbavíte se stresu, uvolníte se a zklidníte mysl. Pravidelný mírný pohyb je přesně to, na co je vaše tělo stavěno, co mu vyhovuje, ale také to, co potřebujete pro duševní klid. To vše bez zbytečného riskování úrazu.

Soustřeďte se!

Naučte se nejen sportovat, ale i žít vědomě! Budete velmi mile překvapení, jakým způsobem tím zvýšíte kvalitu vašeho života. Výsledky nejsou pouze fyzické – ale i duševní. Pokud zpomalíte, zbavíte se zbytečného stresu a budete si vědomi toho, po čem vaše tělo opravdu touží a co mu dělá dobře. Pokud si vyvinete povědomí o tom, co je pro vaše tělo dobré, budete pak dělat zdravá rozhodnutí nejen co se pohybu týče.

Skvělým nenáročným pohybem je i obyčejná chůze. V dnešní uspěchané době přímo potřebujete něco tak jednoduchého jako je tato pro člověka nejpřirozenější pohybová aktivita.

V poslední řadě nezapomínejte, že vše je o vyváženosti, takže pokud vás náročné cvičení činí šťastnými – směle do něj, ale pokud se v tělocvičně pouze trápíte, přesedlejte raději k mírnějšímu pohybu.

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.