Některé diety doslova huntují tělo. Které to jsou?

Diety slibují zejména to, že pomohou zbavit tělo přebytečných kilogramů a že díky tomu udělají každého šťastnějším. Nenechte se zmást planými sliby a neruinujte dobrovolně své tělo a zdraví. Zejména ženy často lpí na své představě krásného těla a podstupují mnohé drastické diety, které slibují nemožné. Jenže po uplynutí diety jsou nejen zklamány výsledkem, ale také je sužuje bolest a zdravotní problémy, které diety způsobily. Hubnout za každou cenu se nevyplácí. Není třeba za každou cenu ruinovat své tělo.

Existuje celá škála takzvaných drastických diet, na které je třeba dát si zvlášť pozor. Jsou opravdu šílené a poškozují lidský organismus opravdu znatelně.

Kyslíková dieta

Kyslíková dieta jenom potvrzuje domněnku, že lidé jsou schopni uvěřit i sebevětším hloupostem. Kyslíková dieta se skládá z ničeho. Ti, kteří dodržují kyslíkovou dietu, se živí vzduchem. Dokonce jsou o dietě dělány kurzy, na nichž jejich představitel vydělal už hotové jmění. Samozřejmě, když se podaří dietu dodržet, pozná se to snadno – umřete. Do dnešního dne jsou známy tři bláznivé oběti, které se rozhodly tuto drastickou, možná dokonce mučící dietu vyzkoušet a dodržet.

Dieta podle krevních skupin

Mnozí lidé jsou ochotni vyzkoušet doslova všechno, aby shodili pár přebytečných kilogramů. Jsou dokonce schopni jíst jen to, co je údajně vhodné pouze pro jejich krevní skupinu. Drastická dieta se jmenuje “dieta podle krevních skupin” a udává konkrétní potraviny, které mohou jíst konkrétní krevní skupiny. Krevní skupina 0 má například povolené jen maso a ovoce, skupina A pouze ryby, luštěniny, tofu a pečivo, krevní skupina B může vše, jen ne kuřecí a vepřové maso, sýry, zmrzlinu a mořské plody a skupina AB se musí spokojit se zelenou zeleninou, řasami, ananasem a také mořskými plody.

Spací dieta

Lidé jsou vynalézaví a neustále hledají možnosti, jak zhubnout, aniž by museli omezit jídlo. Vymysleli si proto takzvanou spací dietu, která se řídí heslem, když člověk spí, tak nejí. Základem úspěchu je dlouhý spánek. I když je spánek potřebný a zdravý, v tomto případě se jedná o nesprávný a velmi nezdravý přístup k hubnutí.

Sacharidová dieta

Existuje také dieta, která spočívá v počítání sacharidů. Jítě jen potraviny s vysokým obsahem sacharidů, ovšem každý den jíte jiné množství, čímž tělo nemile překvapujete. Nemluvě o tom, že tělo má také další potřeby a tukům nebo bílkovinám byste se proto neměli vyhýbat.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

2
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
0 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
2 Autoři komentářů
Seymour ButtsLenka Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Seymour Butts
Host
Seymour Butts

TVL, sacharidové vlny nejsou o tom, že člověk žere jen cukr. Takže ostatní živiny nechybí. S úspěchem je využívají sportovci před soutěží. Než začnete překvapovat čtenáře, nastudujte si látku pečlivě. Díky takovým dezinformacím umírají lidé, kteří uvěří polopravdám, místo aby si ověřili z více nezávislých zdrojů skutečnost. Zamyslete se nad tím, kolik lidí už jste zabila.

Lenka
Host
Lenka

To je opět chytrý článek,postavený z polopravd! Je všeobecně známo ,že krevní skupině 0 svědčí strava orientovaná
převážně na bílkoviny. Z minimem sachrydů! můžete vykoušet a uvidíte. Jak dlouho žije lidstvo na zemi, a jak dlouho
využívá progresivní zemědělství a technologie na výrobu polotovarů atd. A stačilo se za, tak krátkou dobu přispůsobit? Stačí jen občas použít zdravý rozum! Z čeho vznikají civilizační choroby atd.

Loading...