Jak bojovat se stresem. Jsou to každodenní drobnosti

Je několik období v roce, kdy se cítíme pod tlakem. Vánoční svátky a nutnost dokončit úkoly před koncem roku, první hezké jarní dny a touha stihnout co nejvíce nebo plánování letní dovolené pro celou rodinu a delší absence v práci. Jak účinně bojovat se stresem?

Jednoduché činnosti každý den, které pomáhají

Příjemné ráno je prvním krokem k úspěšnému dni. Stačí jen pár minut navíc, abyste nemuseli snídat v autě a klidně se u jídla posadili. Velmi pomáhá, pokud budete mít pravidelný ranní rituál. Vstávejte vždy ve stejnou hodinu a činnosti vykonávejte ve stejném časovém sledu. Nebraňte se rannímu poslechu příjemné hudby. Nepříjemné zprávy nebo množství reklamních sdělení z rádia ale k vašemu ránu nepatří! Jakmile se vypravíte ke skříni, vždy si vyberte oblečení, které se vám na sobě líbí. Musíte cítit, že vám model opravdu sluší. Neoblékejte se tak, jak vám předepisují módní konvence a nebuďte v oblékání příliš usedlí. Jakmile vám to bude slušet, budete plni sebevědomí!

Pohyb a strava

V žádném případě není nutné od základu vše měnit. K dobré náladě postačí i velmi malá úprava životního stylu. Stačí, když začnete více chodit. Pohyb na čerstvém vzduchu je nejlepším receptem na dobrou náladu. Jen pár kroků denně navíc vám vnese úsměv do tváří. A co nám působí největší problémy? Aditiva v jídlech. Vyřaďte průmyslově vyráběné potraviny, které jsou také velmi bohaté na tuky a cukry. Zařaďte co nejvíce živých potravin, tedy především čerstvou zeleninu a ovoce. Změnu poznáte už po pár pravidelných porcích!

Vyměňte mobil za společnost

Neustálá pozornost by neměla patřit našemu mobilu, ale lidem okolo nás. Nic se nestane, když mobil po šesté hodině večerní vypnete a zapnete druhý den. Čas strávený na sociálních sítích vám kontakty s přáteli a rodinou nemůže nahradit! Záplava fotografií o šťastných životech ostatních lidí vám může přivodit spíše trápení. Myslete na to, že pár šťastných fotografií neznamená, že jedinci vedou úchvatný život. Nikdo nesdílí to, co se mu v daný den nepovedlo! Sejděte se s těmi, se kterými je vám dobře. A pokud na sebe nemáte v uspěchaném programu čas, dohodněte se na pravidelných intervalech. Co sraz s kamarádkou každou druhou středu večer?

Na problémy s nadhledem

Něco vás trápí? Zkuste si na papír napsat konkrétní obavu a také dva různé způsoby, jak by to mohlo dobře dopadnout. Na jednu obavu budete mít dvě možnosti řešení. Také pomůže, když si představíte, jakou váhu bude mít konkrétní problém za dva roky? Vidíte? Nebylo to důležité natolik, aby vás to trápilo!

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments