Některé věci nikdy nesmíte dát do myčky. Lidé to však neví a stále to dělají

Myčka je velmi spolehlivý pomocník. Používáme ji automaticky, skládáme po ní nádobí po večeři a šetříme tím čas a energii. Čisté a suché nádobí stačí jen uklidit do skříněk a máme hotovo. Možná do ní dáváte úplně všechno bez rozmyslu, ale ne každé nádobí do ní patří. Některé se v myčce může otupit nebo deformovat. Co byste do myčky rozhodně dávat neměli?

Litinové a teflonové pánve

Litinové nádobí do myčky nepatří. Bohužel pak začne po nějaké době rezivět. Teflon je citlivý materiál a přesto, že se některé teflonové pánve dají mýt v myčce, riskujete, že se časem povrch poškodí.

Nože a škrabky

Nože a škrabky se opakovaným mytím v myčce otupují. Ze stejného důvodu by neměly do myčky přijít ani struhadla a další ostré předměty.

Plastové nádobí

Některé nádobí z plastu do myčky dát bez problémů můžete, ale vždy bývá označeno. Běžné plastové misky ale do myčky nedávejte, protože by z důvodu vysoké teploty mohlo dojít k jejich deformaci.

Dřevěné vařečky a prkénka

Do myčky určitě nedávejte nic dřevěného. Do pórů se mohou dostat chemikálie z tablet do myčky, a navíc dřevo může popraskat. Týká se to i nožů s dřevěnou rukojetí.

Foto: Shutterstock

Zdobené hrnečky

Zdobené a malované nádobí se opakovaným mytím zničí. Překrásné hrnečky postupně vyblednou. Týká se to nádobí, na kterém je vytištěná fotka. Čím častěji je budete mýt v myčce, tím rychleji o ně přijdete.

O myčku je potřeba se starat

Rozhodně platí, že čím lépe se o myčku budete starat, tím lépe bude mýt nádobí. Je potřeba ji pravidelně čistit a po každém cyklu zkontrolovat, zda něco neuvízlo ve filtru. Proplachujte jak filtr, tak ramena myčky a jednou za čas nechte proběhnout cyklus bez nádobí, kdy do ní umístíte pouze misku s octem, nebo do ní nasypete hrnek sody. Tyto tipy skvěle zabírají i proti zápachu z myčky. Čistit byste ji měli nejméně jedou za měsíc.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments