Nemáte čas na cvičení? Nevadí, už dva šálky účinného čaje spustí odbourávání tuku v průběhu spánku

Proslavil se tím, že má přesně nula kalorií. Experti na zdravou výživu ho doporučují pít těm, kdo se rozhodli, že shodí přebytečné kilogramy. Tento čaj ale nemá pouze příznivý vliv na hmotnost, ale přináší i celou řadu dalších výhod pro zdraví.

Organický čaj oolong obsahuje alkaloidy včetně kofeinu, díky kterým zvýší vaši fyzickou i duševní energii. Zajistí také zvýšenou produkci hormonu serotoninu a pomůže tělu bojovat s nebezpečnými volnými radikály. Pokud navíc budete tento čaj pít pravidelně, dokážete odbourat podstatně více kalorií, protože váš metabolismus bude pracovat rychleji.

Pití čaje oolong se ale doporučuje také při problémech s pokožkou, vzhledem k tomu, že v něm obsažené antioxidanty ji osvěží a rozzáří. Skvělý je tento čaj i jako doplněk při léčbě akné a kožních skvrn.

Velký pomocník při hubnutí

Nejnovější výzkum pak potvrzuje, že už dva šálky čaje oolong pomohou při shazování přebytečného tuku, a to v nejlepším možném čase, tedy v průběhu spánku a bez jakékoliv námahy. Podle vědců čaj výrazně zrychluje metabolismus a ten tak sám od sebe spotřebovává více kalorií. Stejně jako všechny čaje, obsahuje také oolong kofein. Ten sám o sobě přispívá k odbourávání tuků o dvacet procent.

Pití tohoto čaje má skutečný vliv na redukci tělesné hmotnosti. Výzkum ukázal, že obsah kofeinu neměl vliv na spánek konzumentů,” uvedl jeden ze spoluautorů studie, profesor Tokuyama z japonské univerzity Tsukuba. Podle něj tak nehrozí, že byste se ochudili o potřebný odpočinek.

Zájem o zdravotní efekty tohoto čaje v posledních letech dramaticky roste. Ukázalo se totiž, že všechny odrůdy pomáhají předcházet nejen srdečním chorobám, ale pravděpodobně také rozvoji Alzheimerovy choroby a rakovině.

Čaj oolong je velmi aromatický a obsahuje plejádu prospěšných látek. / Foto: Shutterstock

Výhody čaje oolong

  • snižuje riziko srdečních chorob
  • podporuje hubnutí
  • redukuje riziko rakoviny
  • působí jako prevence cukrovky
  • obsahuje velké množství antioxidantů
  • zmírňuje záněty

Co obsahuje čaj oolong

Čaj oolong je tradičním čínským čajem, který je vyroben z rostliny Camllia sinensis. Vyrábí se z ní zelený i černý čaj. Rozdíl mezi nimi je především v samotném zpracování. Zatímco černý čaj se oxiduje, zelený čaj se dlouho oxidovat nesmí. Barva listů závisí na konkrétním čaji, ale může být od zelené až po tmavě hnědou. čaj obsahuje polyfenoly, teaflavíny, tearubigíny, teanín, fluorid, kofein, mangán, draslík, sodík a hořčík.

Příprava tohoto čaje je velmi jednoduchá. Jednu lžičku čaje zalijte 200 mililitry vody převařené na 90 stupňů Celsia. Louhujte tři až deset minut.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments