Potraviny, které pomohou s křečovými žilami. Zlepší vzhled a uzdraví vaše nohy

U křečových žil pomáhá pravidelný pohyb, speciální stahovací punčochy, studená sprcha a pokládání nohou do zvýšené polohy. Zkuste do žil dodat i vitamíny a další blahodárné látky z potravin. Víte, jaké potraviny uleví od bolestí nohou a křečových žil? Poradíme vám, které jsou ty nejlepší. Křečové žíly v oblasti lýtek nám vysílají zprávu, že žíly potřebují zpevnit.

Dostatečný přísun vitamínu E podpoří krevní oběh a pomáhá odstranit pocit těžkých nohou. Krevní oběh povzbudí emulgátor tuků lecitin nebo koenzym Q10. Pro cévní stěnu je důležitý vitamín C a antioxidanty, zejména bioflavonoidy, jako je zejména rutin, který ji udržuje pružnou. Prospěje vám i vláknina, která odstraní zácpu, která rozvinutí varixů podporuje. Dbejte na přísun ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků.

Cibule, česnek, pórek a pažitka

Cibuloviny obsahují kromě jiných blahodárných látek i spoustu vitamínu C a díky tomu podporují srdeční činnost, čistí cévní a žilní systém.

Červená řepa

I tato kořenová zelenina pomůže zpevnit cévní stěnu. Má i dostatečné množství vitamínu C a odstraňuje zácpu.

Rajčata

Podle některých odborníků je lepší jíst rajčata zralá a tepelně upravená. Obsahují hodně vitamínů C i E. Pokud je budete jíst denně, žíly se vám o hodně zlepší.

Křečové žíly jsou nevzhledné a mohou způsobovat zdravotní problémy. / Foto: Shutterstock

Šípky

Šípky jsou zásobárnou vitamínu C a rutinu. Pokud trpíte rozšířenými žílami, vařte si šípkový čaj a výborné jsou i méně slazené džemy.

Černý rybíz

Bobule černého rybízu podpoří žilní systém. Obsahují vysoké množství vitamínu C a přírodních antioxidantů bioflavonoidů.

Grapefruit

V nahořklém plodu je mnoho rutinu a vitamínu C. Nejvíc ho obsahuje bíládužnina těsně pod slupkou, takže je neloupejte tak důkladně a kupujte v bio kvalitě, kde by kůra neměla být chemicky ošetřena.

Ovesné vločky

Oves patří mezi nejzdravější obilniny. Vločky obsahují rutin, lecitin, vitamín E a vlákninu. Zkuste si dát misku ovesné kaše denně. Vločky z ovsa tvoří základ v müsli, které by ale nemělo být slazené.

Pohanka

Pohanka je přírodní zdroj rutinu. Podle studií ji stačí jíst 3x týdně a dostanete svůj žilní systém do stavu, kdy nebude potřebovat léky. Zalijte ji vroucí vodou a nechte nabobtnat pod pokličkou.

Foto: Shutterstock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments