Nemáte peníze na jídlo? Fňukání nepomůže. Najděte si druhou práci, je to snadné

V současné době mnoho rodin řeší napjaté rozpočty, které každým týdnem či měsícem hrozí, že se nadobro přetrhnou a už z nich nebude možné hradit vše potřebné. Důvodem jsou rostoucí ceny prakticky všeho, na co si vzpomenete. Ať už jsou to energie, ošacení nebo potraviny.

Pomoc nečekejte

Právě jídlo je velmi citlivým tématem. Potřebujeme ho každý den v poměrně velkém množství a jakékoliv, natožpak podobně vysoké navýšení cen pocítíme. Odborníci se přitom shodnou v tom, že tohle je zatím teprve začátek a z hlediska zdražování potravin bude brzy výrazně hůře.

Mnozí tak volají po tom, aby s nějakou větší pomocí konečně přispěchal stát. To však nelze očekávat, protože je silně zadlužený, a pokud by do ekonomiky pumpoval další prostředky, způsobil by pouze větší a větší zdražování. To už se ostatně ukázalo v předchozích letech. Kromě dílčí pomoci, jako je například mimořádná valorizace důchodů nebo mimořádný příspěvek na děti, tak nelze čekat nic zásadnějšího.

Řešení této situace však existuje a je na zodpovědnosti každého jednoho člověka, případně rodiny. Pokud se vám nedostává peněz, máte v zásadě dvě možnosti. Jak popisuje ekonom Štěpán Křeček, měli byste se zamyslet nad tím, jak osekat zbytné výdaje. A že se takové najdou v každé rodině. A dalším krokem potom je najít si dodatečný příjem, tedy další zaměstnání.

Foto: Shutterstock

Práce čeká všude

To je v dnešní době poměrně snadné, protože volných pracovních pozic je velké množství a firmy naopak zaměstnance zoufale hledají. Přilepšení k jednomu platu tak může být jednodušší, než se na první pohled zdá.

Je to ale pochopitelně na úkor volného času, kterého pak tím pádem bude méně. Ovšem v rámci snahy o překlenutí náročného a nejistého období se to nejeví vůbec jako špatný nápad, ba právě naopak.

Samozřejmě se nedá očekávat, že někdo bude vykonávat dvě práce na plný úvazek, byť i takoví výkonní jedinci se najdou. Můžete však mít jednu stálou práci a k ní si přilepšovat kratším úvazkem nebo nějakou brigádou. Na rodinný rozpočet pak najednou bude mnohem hezčí pohled.

Autorský komentář Petra Vavrenky

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

A co takhle tyto pisálkovské kancelářské krysy nahnat do pořádné práce – nejlépe fyzické a je jedno, kam – ale za minimálku a pokud možno na směny. A pak se jich tak po týdnu, dvou zeptat, jak to vidí s tou druhou prací…tohle školení by té zdejší “elitě” ohromně prospělo 😀

Marie
Marie
2 let

Tenhle pan radil neví která bije…

Marie
Marie
2 let

Je to tak snadné, je to tak snadné…jak pro koho. Ještě teď mi třiačtyřicetiletá dcera vyčítá, že jsem byla v době jejího dospívání od rána až do večera ve dvou zaměstnáních a málo jsem se jí věnovala. Manžel také celý den pracoval. Dcerka byla doma jen se svou starší sestrou, která o ni pečovala. Peníze ale byly potřeba. Tyhle rady nenávidím, jsou jen pro svobodné bezdětné.

Kristyna
Kristyna
1 rok
Reply to  Marie

Svobodní a bezdětní nemají právo na volný čas? To je právo jen dětných? Aha.

Eva
Eva
2 let

To je síla, nebude ani na jídlo.

Jana
Jana
2 let

Co pak mám dělat já jako samozivitelku?

Libor
Libor
2 let

Pracuji na 12hod.směne,a màm jítještě na jednu?to může napsat jedině úplný hlupàk

Milada Bambuchová
Milada Bambuchová
2 let

a co maji delat duchodci,postizeni,samozivitelky maji si hledat praci kterou nam tu berou Ukrajinci.A dal z nasich dani budem vse platit Ukrajincum.Mi budem chudnout a oni se Ukrajinci na nas urok budou se mit jako prasata v zite.Stat by mel uz konecne pomahat Ceskemu lidu a ne Ukrajincum kteri toho zneuzivaji ve velkem

Iris
Iris
2 let

To je rada nad zlato! A jakou druhou práci máš ty, ty nehorázný pisálku?
Ty si totiž ani nedovedeš představit, co je to pořádná práce – lidé, kteří přijdou vyšťavení ze šichty mají podle vola Křečka a tebe jít na další směnu? A co ti, kteří dělají dvanáctky – pokud víš, ty maminčin chcípáčku, co to je…ti taky mají ve svém “volném” čase jít dále makat? A co rodina?
Bože, do čeho jsi to dušu dal!

Marcel
Marcel
2 let
Reply to  Iris

Souhlasím s vámi takovou radu nad zlato dokáže vyprodukovat jen blb.Dělam na dve směny ve skladu,a nedokážu si představit jít do další prace….ps at si autor jde makat do skladu padebil nebo kde se musi delat rukama…..

Last edited 2 let by Marcel