Nemusíte hned běhat. Jednoduše zhubnete pomocí třítýdenního plánu chůze

Při pohledu na váhu vás přepadá úzkost a říkáte si, že snad nikdy nezhubnete? Výborným řešením je v takovém případě běh, u kterého se rozdýcháte, prokrvíte a získáte energii. Ne každého ale běhání baví a často takové předsevzetí končí rychleji, než byste čekali. Nemusíte hned lámat rekordy. Vyzkoušejte rychlou chůzi a uvidíte, jaké na svém těle můžete zaznamenat změny.

Jak začít?

Pouhé tři týdny. Tak dlouho trvá výzva, která vám zabere minimum času a nebudete u ní zbytečně trpět. Přesto si po této době můžete všimnout zpevněného těla a pár kil dole. Abyste dosáhli dokonalého výsledku, zkuste ještě lehce upravit jídelníček tak, aby neobsahoval slazené nápoje a průmyslově zpracované potraviny. Zároveň ale jezte tak, abyste načerpali síly a nebyli hladoví.

První týden začněte zlehka

Vaším cílem by nemělo být zničení těla hned v první den. Oblékněte se do sportovního a pohodlného oděvu, který vám umožní rychlejší chůzi a svižnější tempo. První den vám postačí rychlejší procházka na pět minut. Každý den pak o dvě minuty přidávejte. Na konci prvního týdne byste už měli s přehledem zvládnout procházku na 17-18 minut.

Foto: Shutterstock

Druhý týden vyžaduje přípravu

Jelikož vás budou čekat náročnější dny, bude třeba zařadit také každé ráno lehkou rozcvičku a protažení, abyste nemuseli později řešit natažený sval. Začněte první dny na dvaceti minutách chůze a ke konci týdne postupně ubírejte na deset, aby si tělo odpočalo. Střídejte náročnější a klidnější tempo, aby se vaše tělo muselo přizpůsobit různým podmínkám.

Závěrečný týden

Nyní v sobě budete muset najít největší sílu. V posledním týdnu je totiž výzvou náročnější terén. Rychlejší chůzi a změnu tempa jste vyzkoušeli v druhém týdnu, a proto nyní dodržujte stejné časy, ale choďte například do kopce, do schodů nebo na turistické stezce, kde není jen rovný terén a budete muset více zapojit svaly. Výsledkem bývá úbytek pár kilo, ale především získání kondice pro to, abyste třeba v budoucnu mohli běhat nebo chodit na delší procházky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.