Udržte si mladistvý vzhled i v pozdějším věku. Klíčový je účes a barva vlasů

„Jak to dělá?“ ptáte se, když kolem vás prochází kolegyně ve středním věku, která září a oslňuje mladistvým vzhledem? Tajemství je skryto v účesu a barvě vlasů. Pokud zvolíte správně, můžete na okolí působit mnohem mladší, přirozenější a zároveň přitažlivější, a to v jakémkoli věku.

Blonďatá hříva

Přirozené blond vlasy jsou korunou krásy. Některé ženy se takového odstínu snaží docílit za pomoci odbarvování, ale tato technika není vhodná pro každého. Vždy si nejprve zjistěte, zdali jste teplý nebo studený typ, abyste pro svou barvu pleti zvolili vhodný a padnoucí odstín.

Při odbarvování zvažte také hustotu svých vlasů. Řídké vlasy by po odbarvení mohly vypadat, že je jich ještě méně. Stejné upozornění platí pro ty, které již mají své vlasy v přirozené podobě lámavé a slabé.

Takové by proces odbarvování nemusely vydržet. Jestliže chcete svým vlasům dodat život, stačí zvolit některou z šetrnějších prosvětlovacích technik, které působí přirozeně.

Tmavé vlasy

Chcete-li vypadat elegantně, je pro vás tmavý odstín trefou do černého. Ovšem opět platí, že se nejedná o barvu pro každého. Pokud ženy nebo muži s bledou pletí zvolí obarvení na černou nebo tmavě hnědou, může se stát, že na jejich pleti vyniknou nedostatky. Akné, jizvy, žluté zuby a další drobné estetické vady jsou poté mnohem viditelnější.

Foto: Shutterstock

Obarvení se proto doporučuje jen těm, kteří mají lehce snědou pokožku nebo se lépe opalují. Černé barvy se z vlasů navíc jen tak nezbavíte, proto přemýšlejte dlouze, jestli jde o rozhodnutí, které opravdu chcete. Vždy volte jen takovou barvu, aby byla co nejblíže vašemu přirozenému odstínu. Jen tak docílíte mladistvého vzhledu.

Obličej versus účes

Tvar obličeje je při výběru účesu rozhodující. Vysoké čelo pomůže zakrýt ofina, výrazné lícní kosti naopak ocení, pokud vlasy stáhnete do ohonu a necháte je vyniknout. Oválný obličej je na tom skoro nejlépe, protože mu sluší téměř každá varianta od mikáda po dlouhé rozpuštěné kadeře. V případě kulaté tváře volte raději jemnější varianty účesů, které vás obličej zúží.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.