Není bradavka jako bradavka. Jaký typ máte?

Bradavka je nedílnou součástí ňadra. Považujeme ji za něco naprosto běžného a přirozeného. Věděli jste ale, že bradavky mohou mít odlišné tvary? Existuje totiž hned několik tipů bradavek! Jaký typ máte zrovna vy?

Typ první: vpáčené bradavky

Vpáčené bradavky jsou poměrně častým jevem, možná ale netušíte, že i vpáčené bradavky se mezi sebou liší – konkrétně mírou vpáčení. Pakliže je vpáčení pouze mírné, je možné bradavku za pomoci stimulace dovést do běžného stádia. Při pokročilém vpáčení je jediným řešením chirurgický zákrok.

Typ druhý: vyčnívající bradavky

Opakem vpáčených bradavek jsou bradavky tzv. vyčnívající, které poznáte podle toho, že o pár milimetrů vyčnívají nad povrchem dvorce a směřují ven. Dojde-li ke vzrušení ženy, nebo ve chvílích, kdy je ženě chladno, vyčnívající bradavky se vztyčí ještě více a navíc ztvrdnou.

Typ třetí: bradavky s hrbolky

Okolo bradavky na prsních dvorcích se mohou objevovat hrbolky. Říká se jim Montgomeryho žlázy a jsou naprosto přirozené, má je úplně každý, akorát u někoho jsou zkrátka více vidět. Jedná se o zvětšené potní žlázky, při kojení zajišťují zvlhčení okolí bradavky.

Typ čtvrtý: bradavky s chloupky

Tzv. chlupaté bradavky nejsou jen ryze mužskou doménou, i některé ženy si všímají, že mají okolo bradavek jemné chloupky vyrůstající z dvorců. Zbavit se jich můžete s pomocí pinzety. Chloupky vyrůstají z folikul, které má v oblasti dvorců úplně každý, akorát u někoho je větší tendence k růstu nežli u jiného.

Typ pátý: nafouknuté bradavky

Ani nafouknutá bradavka není nic, co by ve světě nebylo k vidění. V tomto případě jsou nejen bradavky, ale i dvorec jakoby nafouknutý a sedí na vrcholku ňadra.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.