Nepřekonatelné přírodní hnojivo zajistí nejrychlejší možný růst rajčat. Čekejte úrodu jako nikdy

Čas zahrádkářů právě v těchto dnech nadchází a nám je jasné, že mnozí z vás už se nemůžou dočkat, až se pustí do prací na zahrádce. Za spoustu jarní práce budou šikovní zahrádkáři v létě a na podzim odměněni vynikající, zdravou domácí úrodou. Jak vlastnoručně pěstované zelenině pomoci, aby se jí dobře dařilo?

Šťavnatá rajčata z vlastní zahrádky

Jedním z nejoblíbenějších produktů pěstovaných na našich zahrádkách jsou rajčata. Ta, která si vypěstujeme doma, totiž chutnají o dost jinak než ta, jež se k nám dostanou z regálů v supermarketech. Domácí rajčata mají lepší barvu a především jsou mnohem šťavnatější, voňavější a chutnější.

A pěstování rajčat není příliš náročné. Navíc na ně nepotřebujeme hned záhony nebo skleníky, ale klidně je můžeme nechat vyrůst v truhlících nebo jiných nádobách. Pojďme to letos zkusit!

Jaké zvolit hnojivo

Dobré a kvalitní úrodě dobře napomůže jednoduché kvasnicové hnojivo, které si můžeme připravit sami doma.

Smícháme vodu a cukr v poměru pět ku jedné, to jest na litr vody 200 g cukru. V teplé vodě rozmícháme kostku droždí a smícháme s cukrovou vodou. Necháme kvasnice zhruba týden pracovat a poté už můžeme připravené hnojivo ředit vodou a používat k hnojení rajčat. Na desetilitrový kbelík vody použijeme zhruba čtvrt litru kvasnicového roztoku – a s ním zaléváme rajčata. Získají z hnojiva sílu a budou krásně vyživená.

Foto: Shutterstock

Další přírodní hnojiva

Existuje však i mnoho dalších způsobů, jak rajčata pohnojit, aniž bychom museli používat chemické přípravky. Doporučuje se hnojení pomocí rozmělněných vaječných skořápek, které obsahují spoustu důležitých látek, jež bychom stejně jinak vyhodili. Podobně je to i s kávovou sedlinou, o které se často mluví jako o skvělém hnojivu.

A babské rady také tvrdí, že je dobré do půdy k rajčatům přidat pár cibulových slupek – tím se rozhodně nedá nic zkazit.

Foto: Shutterstock, zdroj: Garden

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments