Nepříjemného hlenu a ucpaného nosu při nachlazení se lze zbavit snadno a rychle. Spolehlivých způsobů je hned několik

Tvorba hlenu je přirozeným procesem při nachlazení. Jakmile je tělo zasaženo viry, snaží se jich pomocí hlenů zbavit, stejně jako mnoha dalšími způsoby. Svému tělu byste proto měli v procesu pomoci, abyste se co nejdříve cítili dobře a vrátila se vám ztracená energie.

Domácí cvičení místo kapek

Účinným řešením je jednoduchý cvik, který můžete provádět i preventivně. Pomocí několika pohybů se vám podaří uvolnit ucpaný nos a hlen se pomalu začne uvolňovat.

Palcem ruky si zatlačte na tvář v místech pod lícní kostí. Tahejte kůži směrem ven z obličeje a palcem vyvíjejte lehký tlak pod kost. Naopak druhou rukou uchopte nos a tahejte jej jemně na druhou stranu. Poté praktikujte stejný postup na druhé straně obličeje. Technika by vám měla pomoci až na několik hodin.

Echinacea

Prospěšné látky by se měly nacházet hlavně ve vašem jídelníčku. Někdy ale není možno doplnit všechny, proto můžete vyzkoušet doplněk stravy zvaný Echinacea, podle stejnojmenné rostliny. Dokáže totiž posilovat imunitu, bojuje s bakteriemi a viry v těle, a navíc je účinným pomocníkem při rozpouštění hlenu.

K antibiotikům a kapkám do nosu přistupujte až ve chvíli, kdy je situace neřešitelná a nemůžete dýchat dlouhodobě. Přírodní metody vám mohou nabídnout jednoduché a zdravé řešení.

Použití páry

Bude vám stačit lavor nebo větší hrnec. Naplňte nádobu teplou vodou, asi tak, aby z ní unikala pára, ale ne příliš horkou, abyste se neopařili. Ohněte nad tuto nádobu hlavu a zakryjte ji ručníkem. Budete si chvíli připadat jako v sauně, ale nos se vám za krátký čas uvolní. Dýchejte pomalu a zhluboka. Pro ještě větší účinek můžete do vody přidat bylinky nebo mořskou sůl.

Pomohou vám bylinkové čaje

Během léčení by měl pacient hlavně zvýšit pitný režim a dopřávat si klid na lůžku. Ideálně byste měli denně vypít několik litrů vody nebo bylinkového čaje. V lékárně, ale i obchodním domě najdete bylinné směsi, které pomáhají s uvolněním dýchacích cest, rozpouštějí hlen nebo napomáhají jeho vykašlávání.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments