Neskutečný trik, jak otevřít igelitový sáček jediným pohybem. V obchodě budete sklízet obdiv

Jdete do obchodu a potřebujete otevřít igelitový sáček. Někdy je to ale skutečně o nervy. Snažíte se, jak můžete, ale sáček ne a ne otevřít. Existují ale triky, jak se netrápit a mít ho v okamžiku otevřený.

V rukavicích téměř nemožné

Nejhorší to bývá u pečiva, kdy se snažíte o otevření v igelitových rukavicích. Někdy se to podaří, ale musíte přesně vědět, kde sáček otevřít. Nejlépe to jde přímo u ucha sáčku, stačí za něj lehce zatáhnout a objeví se trojúhelníček, díky kterému se sáček otevře. Když se zadaří, jde to i v rukavicích.

Mokrá zelenina

Výhodou je, když je v obchodě, kam chodíte nakupovat, umístěná zelenina v blízkosti pečiva. Stačí si navlhčit prsty o zeleninu a otvírání sáčku půjde hned o poznání lépe.

Tření mezi prsty

Způsob, který zná a používá mnoho lidí, je tření. Sáček umístíte mezi prostředníček a ukazováček, zbylými prsty si ho zafixujete a prsty na druhé ruce budete vyčnívající část sáčku. Za chvíli by se měl dát snadno otevřít.

Foto: Shutterstock

Lidé zkouší různé možnosti

Jsou různé techniky, jak se někteří lidé zkouší do sáčků dostat. Foukání nebo slinění patří mezi silně nedoporučované a nehygienické metody, ale populární je i tleskání. Okraj sáčku vložíte mezi ukazováček a prostředníček, a druhou rukou do něj zatleskáte. Případně ho můžete vložit mezi dvě brambory a třít je o sebe, díky tomu sáček také povolí a půjde otevřít.

Použijte textilní sáček

V případě, že se s otevíráním igelitového sáčku vůbec nechcete zatěžovat, použijte textilní sáček. Ty si postupně získávají popularitu, s otevíráním není problém a pokud jde o ovoce a zeleninu, jsou i mnohem vhodnější než sáčky igelitové. Bohužel nejsou příliš vhodné na pečivo, jelikož v nich rychle okorá – jakmile si nákup donesete domů, měli byste ho přendat do igelitového pytlíku nebo do chlebníku.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
1 rok

No osahavat zeleninu není dobrý nápad jen proto abych si navlhčila prsty a otevřela igelitový pytlik no hygiena víte kde???kdo na tohle prišel by mě zajimalo