Nespavost neřešte prášky. Sáhněte po medu a soli a budete spát jako nemluvně

Tablety na spánek jsou pro mnohé posledním řešením, jak zkrátit dobu hodinového převalování z boku na bok a na břicho. Pozor však na jejich návykovost. Vyzkoušet můžete bezpečnou přírodní alternativu z medu, soli a cukru.

Vydatný spánek je nenahraditelný

Kdy dochází k regeneraci těla? Samozřejmě během spánku. Není možné chtít od organizmu bezchybné fungování a nedopřát mu kvalitní odpočinek.

Pokud patříte mezi ty, kteří mají s usínáním problémy, můžete vyzkoušet přírodní pastu na dobré spaní.

Med jako lék na spánek

Už naši předkové doporučovali na dobrý spánek lžíci medu rozpuštěnou v teplém mléce. Med opravdu pomáhá s rychlejším usínáním i hlubším spánkem. Namísto hrnku mléka ale můžete med použít jako základ pro pastu na usnutí.

Smíchejte 3 polévkové lžíce medu se lžičkou mořské soli a lžičkou třtinového cukru. Pastu uchovávejte v lednici a těsně před usnutím si dejte lžíci pasty pod jazyk.

Největší nepřátelé klidného spánku

Pokud chcete klidně spát, vyhněte se v odpoledních hodinách kofeinovým nápojům, alkoholu a cigaretám. Problémem jsou i tučná a výrazně kořeněná jídla k večeři.

Spánek přichází rychleji, pokud budete mít klidnou mysl. Starosti nechejte na druhý den. Dobrou metodou, jak přelstít mozek je napsat povinnosti na papír nebo do kalendáře i s nastíněním jejich řešení nebo dobou, kdy se problémem budete zabývat. Mozek automaticky přiřadí k problému štítek vyřešeno.

Pohyb ve správnou dobu

Vysoká hladina stresového hormonu brání usínání i spánku. Přivodíte si ji nejen psychicky, ale i fyzickou námahou. Pravidelný pohyb se spánkem pomáhá, ale je třeba zařadit jej ve vhodnou dobu.

Sport musí skončit maximálně 2 hodiny předtím, než se chystáte spát. Intimní aktivity jsou naopak více než doporučeny. Ke spánku dokonce pomáhá i pouhá myšlenka na ně.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.