Neznámé vlastnosti krému Nivea. Na obalu není ani slovo

Silný krém Nivea v kovovém, modrém balení je klasika, která zřejmě nevyžaduje žádný popis na obalu, snad proto, že v koupelnové skřínce už se drží po celé generace.

Jde o univerzální krém, který dokáže nahradit mnoho kosmetických přípravků, které dnes kupujeme samostatně. Jen je třeba s ním umět správně zacházet.

Ideální na vrásky

Složení a konzistence krému způsobují, že se vstřebává pomalu, udržuje hydrataci po dlouhou dobu, což zpomaluje proces stárnutí.

Vhodný na strie

Ze stejných důvodů funguje stejně dobře jako drahá kosmetika a oleje. Dodává pokožce vlhkost a pružnost.

Redukuje tmavé kruhy pod očima

Krém Nivea byl ženami používán před mnoha lety jako lék na tmavé kruhy pod očima. Pod oči naneste silnější vrstvy krému a nechte přes noc absorbovat. Stíny už pro vás nebudou znamenat problém.

Omytí make-upu

Nivea krém úspěšně nahradí odličovací mléko. Dokonce zvládne i vodotěsný make-up. Stačí ji položit na bavlněnou podložku a použít ji jako krém.

Na suché lokty

Mnoho lidí trpí velmi suchou kůží na loktech. Jsou drsné a nepříjemné na dotek. Hned po omytí naneste pevnou vrstvu a nechte ji absorbovat. Rychle zlepší stav suché pokožky.

Místo krému na ruce

Dokáže nahradit také krém na ruce a v mnoha případech bude lepší. Hydratuje ruce a chrání je před sluncem a mrazem. Skvělý je také na nohy.

Zmírňuje zánět

Úpal, vyrážka, podráždění, pupínky a všechny další kožní problémy vyžadují dobrou hydrataci pokožky, pak se hojí rychleji. Nivea krém je v tomto ohledu velmi užitečný.

Balzám na rty

Ochranné rtěnky lze bez problémů nahradit tímto krémem. Zapomenete na suché a rozdrásané rty.

Uklidnění po opalování

Zmírní následky podráždění kůže sluncem, pálení a bolesti. Zabrání také loupání kůže.

V kombinaci s vitamínem může být jediným krémem

Důležitou složkou mnoha drahých krémů je vitamín E. Ten v Nivee chybí, ovšem kapsle s tímto vitamínem můžete zakoupit v lékárně, a to velmi levně. Posílí účinek univerzálního krému a nahradí většinu kosmetiky.

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.