Nevěra bývala nejkrutěji trestaným zločinem. Rozsudky byly překvapivě vynalézavé

Pokud je v našich končinách přistižen partner při nevěře, tak nejhorším trestem jsou zabalené kufry na chodbě. Stále však jsou státy, kde se nevěra trestá krutou smrtí. Jaké tresty za nevěru v minulosti padaly?

Kamenování v Somálsku a Saudské Arábii

Trestem za nevěru v zemích jako Súdán, Somálsko a Saudská Arábie je ukamenování. Pokud vdaná žena (a často vdaná proti své vůli) projeví lásku jinému muži, čeká ji krutá smrt. Rozsudek je o to horší, že nevěra ani nemusí být prokázána. Postačí, pokud má muž podezření na nevěru ženy. Bohužel se s tímto trestem v uvedených zemích ženy potkávají dodnes. Dokonce existuje vyhláška o možné velikosti kamenů, aby smrt nenastala příliš brzy. V řadě států je ukamenování zakázáno, probíhá však mimosoudně.

Udupání slonem po thajsku

Nevěrné ženy v Thajsku bývaly před staletími přivazovány v ohradě a následně rozdupány slony. Mírumilovná zvířata byla drážděna a naváděna tak, aby smrt byla co nejbolestivější.

Vynalézavá Osmanská říše

Trestem pro ženu, která sešla na scestí byla krutá smrt ubitím řetězy. Nevěrná žena byla zavázána v pytli spolu s vyděšenou kočkou. Muži pak řetězy mířili hlavně na kočku, aby smrt ženy probíhala pomalu a v co největší hrůze a bolesti.

Spravedlivá Papua

Jedna z mála zemí, kde potrestání za nevěru stihlo muže i ženy, byla Papua Nová Guinea. Muže čekala veřejná poprava, nejdříve byl však donucen sníst useknutý prst milenky.

Nevěrníci dnes

Tresty zpravidla postihly nevěrné ženy u mužů se nevěra společností tolerovalo.

Dnes najdete státy, kde muži veřejně ukazují milenky, jako symbol společenské prestiže. Jen dostatečně bohatí a mocní muži si mohou dovolit postarat se o manželku (manželky) a milenku nebo několik milenek zároveň.

Je štěstím, že jsme si vybrali zemi, kde trestem za nevěru je pouze veřejné pohoršení.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jan vlk
jan vlk
1 měsíc

Debilní článek.

Montisan
Montisan
30 dní
Reply to  jan vlk

Přesně! V Osmanské říši byly kočky vždy ceněné a přísně chráněné. Koneckonců Prorok Mohamed měl kočku. Tohle jsou nějaký nepovedený pohádky Tisíce a jedný noci nebo vystřižená scéna z filmu Angelika a sultán.

petr
petr
1 měsíc

Na nevěře není nic špatného, ale to by se lidi museli nad ní opravdu hluboce zamyslet.

Paros
Paros
1 měsíc

potrestám tebe, seberu ti sebe.
a kdyby to náhodou nestačilo, zbývá stalking, pomlouvání, a hromada věcí, které se dají upravit na nevěrníkově autě.

pavelN
pavelN
1 měsíc
Reply to  Paros

Joopp? A copak udelate ji? Tsk nejak se zapomina, ze na to jsou potreba dva. Vlastne 3. Protoze spokojeny chlap nemusi a nechce zahybat. Ale neustale keci, kritika, sex jednou za 3 mesice a hromadou kecu okolo… to jaksi neni blbe? A co zname porekadlo zenskych, a CO Z TOHO BUFU MIT JA. Podotykam, jde o sex. Mate chute, ona ne. Ok, udelej mi to. 3min praaaace. Ne. Tak o cem to je ? O nevinne chudince a odpornem chlapovi, nebo o line a sebestredne krave, co jen zere, chlasta, na plno kecu a hubu otevre jen kdyz nejde o… Číst vice »

Ona
Ona
30 dní
Reply to  pavelN

Když máš doma línou a sebestřednou krávu, kterou žívíš, tak jsi nejspíš vůl. Aneb svůj k svému. Co sis vybral to máš. Když nejsi spokojený a šťastný, tak se rozveď/rozejdi a jdi za svým štěstím. Zahýbat s jinou a nechat si zajišťovat full servis (navařeno, uklizeno, vypráno, postaráno o domácnost a vše okolo…) takovou, které nadáváš, to je pokrytectví, sobeckost a sebestřednost.

Last edited 30 dní by Ona
ken
ken
1 měsíc

Chlap z práce ten prolil nějakým silným projímadlem svačinu jinému kolegovi v práci který mu ojížděl manželku.
Viník se ten den solidně posral a pochcal a to v práci na pracovišti.
Byla to celkem solidní legrace.

Petr
Petr
1 měsíc

Dle mého názoru by se nevěra mezi partnery nestávala kdyby partneři byly víc než jen partnery… Například ja a má partnerka jsme spolu již čtvrtým rokem a nikdy by nás nenapadlo skočit do poslele s někým jinym… Důvod? Po všech špatných zkušenostech které jsme dokázali překročit si uvědomujeme že těch pár minut dovnitř a ven nestojí za tu námahu a navíc když máme problémy tak je řešíme spolu a ne s někým…

Věra
Věra
1 měsíc

Není štěstí, že nevěra budí dnes jen pohoršení, protože žádné pohoršení nebudí, stala se z toho norma. Vůbec bych neměla nic proti tomu, kdyby se pro takové naše české ču.ky mužského i ženského rodu na čas, než se společnost morálně trochu vyčistí, vrátily třeba středověké tresty. Jinak nevím, kam až ten polistopadový uvolněný stav povede.

gregor
gregor
1 měsíc
Reply to  Věra

Polis: Strašné poměry po tom listopadu. Dnes už nevěrnici ani neukamenují. Dnes už ani nemučí čarodějnici, aby se přiznaly, že obcovaly s Ďáblem. Ty bys ten středověk skutečně potřebovala a skutečně si ho zasloužila!

Pípa
Pípa
1 měsíc
Reply to  Věra

….a ten předlistopadový mravně nezávadný stav, kdy si z nudy pánové v paneláku losovali klíče s čí manželkou budou trávit noc byl jako lepší??? To jste asi soudružko ve stranické buňce neřešili že ??? Za všechno může ten polistopadový vývoj co ??? A nemůže za to náhodou ta kolektivní socialistická nevýchova ??? Jděte se už bodnout s těmi vašimi totalitními bláboly.

Olga
Olga
1 měsíc
Reply to  Věra

Bože, bože… “polistopadový uvolněný stav” v kontextu nevěry? To je fakt hlod. Takže… Nevěra zcela jistě není zápaďácký vynález, který sem byl zavlečen poté, co váš milovaný komunismus zaslouženě padl… Co se mění je to, že to nestigmatizuje ve společnosti. A to je prosím tím, že si lidé po komunismu přestali tolik čučet do talířů a pomlouvat. Od toho teď máme sociální sítě. Chcete zahýbat? Zahýbejte a každému krom vaší rodiny to bude srdečně někde.. Před třiceti lety by vás prodrbala půlka města, protože nikde nic zajímavějšího, než váš rozkrok nebylo. 😀

Hynek
Hynek
1 měsíc
Reply to  Věra

zkuste si něco přečíst o historii, o první republice, atd. Pak nebudete míchat nevěru a polistopadový stav :-). To, že se to před rokem 1989 dělo je naprosto běžné, jen socialistické soudy manželství jen tak nerozvedly. To se přece neslušelo a tak lidi hnaly do manželských poraden a oni spolu stejně nežili, jen do statistik nebyl zapsán rozvod a to byl jeden z důkazů socialistického blahobytu. Nevěra tu byla a bude a je zcela jedno, zda před nebo po roce 1989. Vždy je to případný dopad na ten pár, děti a rodinu. Ale stala se z toho určitá norma, že… Číst vice »

Pedro
Pedro
1 měsíc

Vzpomínám si na středověké tresty, tuším za Boleslava Chrabrého. Záletník byl přibit na pranýř, skrz pytlík, a dali mu také nůž. Měl 2 možnosti.
Jinde byla poprvé potrestána žena, podruhé milenec a při třetím provinění manžel, protože si ji řádně nehlídá.

Hana
Hana
1 měsíc

dnešní nevěra nebudí veřejné pohoršení, dneska je to IN

Fikusek
Fikusek
1 měsíc
Reply to  Hana

Přesně. Stačí se podívat třeba na Ratha. Pendloval mezi manželkou a milenkou a všichni mu za to tleskali.

MILFhunter
MILFhunter
1 měsíc
Reply to  Hana

Souhlasím, co děláte dnes Hanko? :))

ffssdasd
ffssdasd
1 měsíc
Reply to  Hana

TO JE PĚKNĚ NA PI**ČU !