Oblíbené letovisko zakázalo bikiny. Za jejich nošení dostanete vysokou pokutu

Je pravdou, že letní měsíce se obzvlášť u moře v oblíbených letoviscích nesou v uvolněné náladě a lidé se po ulicích rádi procházejí nalehko, tedy často v bikinách nebo plavkách. Ne každý je na to na druhé straně zvědavý.

Odhalení turisté vadí

Starosta oblíbeného letoviska v Itálii proto zasáhl a nově se po Sorrentu nemůžete pohybovat v bikinách v případě žen a pouze v plavkách v případě mužů. Je třeba mít na sobě tričko, případně alespoň krátkou sukni, jak uvedl deník The Times.

Sorrento je velmi elegantním přímořským městečkem, ve kterém stále žije spousta místních. Právě jim přitom turisté promenující se odhalení pod jejich okny velmi vadili.

Podle starosty Massima Coppoly se to ve městě v poslední době poněkud zvrhlo a i on sám byl několikrát svědkem situací, které odporovaly slušnému a mravnému chování.

Foto: Shutterstock

Nařízení je vymáháno

Nejde přitom o nějakou planou hrozbu. Ve městě toto nové nařízení hlídají strážníci, kteří mají pravomoc na místě udělit pokutu ve výši až 500 eur, tedy přibližně 12 tisíc korun. To už za nevhodný outfit docela zabolí.

Na pláži pochopitelně plavky nosit můžete. Avšak pokud se vydáte i na rychlou návštěvu ulic města, třeba pro zmrzlinu, musíte se obléct.

Nejde přitom zase o takovou výjimku, jak by se na první pohled mohlo zdát. Podobná opatření platí i v dalších italských městech. Jinde potom turisty na potřebu slušného oblékání se alespoň upozorňují.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Toscana
Toscana
1 rok

Je to hovadina. Záleží na tom, jak je místo položené. Když máte pláž a hned ulici a za ulicí je kemp, což je vzdálené klidně 60 metrů od moře, asi se nebudete oblékat když si jdete pro kafe. Ale po ulicích se nikdo běžně neprochází v plavkách. Jsou restaurace vzdálené 30 m od pláže a tam jdou klidně v plavkách. Zbytečná starost.

Toscana
Toscana
1 rok
Reply to  Toscana

A to, kde dávají pokuty za parkování atd atd je nejhorší v ČR. Chodí po ulicích jak hladoví psi a hledají a hledají, koho by obrali. Vedro nevedro. To státní si zajedou k lesu do stínu a dlabou na to.

Iris
Iris
1 rok

A proč by, sakra, ve městě museli pitomci trajdat v plavkách – to snad je samozřejmé, že si vezmou aspoň tričko. Vy snad v Praze, Brně nebo Ostravě či menších městech v létě pobíháte v bikinách? Vypadali byste jako pitomci a jaký je v tom rozdíl, když jste někde na dovolené – to snad mají ti místní za povinnost koukat na vyvalené pupky a špeky?

Milada
Milada
1 rok
Reply to  Iris

Přesně řečeno.