Než vyhodíte ruličku od toaleťáku do koše, dvakrát si to rozmyslete. Má jedinečné využití

Přemýšleli jste někdy, co byste mohli udělat s použitou ruličkou od toaleťáku? Může se zdát, že je to zbytečný odpad, ale ve skutečnosti má rulička od toaletního papíru řadu možností využití, které by vás možná ani nenapadly.

Praktický organizér pro malé parádnice

Pokud máte doma malou parádnici, můžete udělat díky ruličce od toaletního papíru zachránit různé vlasové doplňky před ztrátou. Dají se do ní snadno ukrýt sponky, vlásenky nebo gumičky. Rulička umožní mít vše na jednom místě a zároveň snadno přístupné. Sponky jednoduše zavěsíte na její okraj. Takto připravená rulička s doplňky je skvělým řešením pro všechny, kteří rádi udržují pořádek.

Využití najdou i zahrádkáři

Pokud pěstujete sazeničky ze semínek doma, nemusíte utrácet peníze za speciální květináče. Místo toho můžete využít použité ruličky od toaleťáku. Stačí je obalit hnědým balicím papírem a převázat provázkem. Tyto nádobky pak můžete naplnit zeminou a vysadit do nich sazeničky. Až budou rostlinky dostatečně silné, můžete je přesadit do záhonu spolu s ruličkou, která se v zemi rozloží a bude sloužit jako kompost. Toto je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a zároveň minimalizovat odpad.

Organizace kabelů

Částečně tvarovatelnou ruličku můžete využít i jako organizér kabelů. Vše jednoduše stočíte do klubíčka a uložíte dovnitř. Tímto způsobem lze uchovávat v domácnosti různé dráty, kabely a špatně uskladnitelné prodlužovačky, které by se jinak snadno rozmotaly.

Foto: Shutterstock

Dárkové krabičky

Možností je mnoho, ale jednou z nich je i vytvoření originální dárkové krabičky na drobnosti. Ty jsou skvělým řešením pro balení maličkostí, které chcete darovat dětem nebo přátelům. Přírodní papír s šedivým vzhledem dodává balení rustikální vzhled, ale můžete je také ozdobit podle svého vkusu.

Ruličku od toaleťáku můžete použít jako základ pro výrobu těchto krabiček. Na obou koncích ji lehce přimáčkněte a zastřihněte do půlkruhu. Ohněte konce do tvaru půlkruhu směrem dovnitř a vznikne tak očko, které můžete přehnout přes sebe. Toto řešení je obzvlášť vhodné pro šperky nebo jiné malé předměty.  

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Lucie
Lucie
1 rok

No to fakt ne 🤣🤣🤣