Nová dieta 5:2. Konečně účinný způsob, jak spolehlivě a bez velké námahy zhubnout

Chystáte se na dovolenou a hledáte na poslední chvíli způsob, jak zhubnout? Shodit pár kil vám pomůže dieta 5:2. Není nezdravá ani extrémní, jako řada moderních diet. A dá se dodržovat opravdu snadno. Je dokonce prokázáno, že má pozitivní vliv i na zdraví. V čem spočívá?

Přerušovaný půst

Nejde přímo o přerušovaný půst, ale velmi se mu podobá. Pět dnů jíte, tak jak jste zvyklí, samozřejmě s určitými omezeními. Pokud budete pět dní na pivu a klobáse, efekt diety bude výrazně nižší. Zbývající dva dny snížíte příjem na minimální počet kalorií, asi 500 – 600 kcal. Stačí to k tomu, abyste neměli hlad. Zajímavá je skutečnost, že díky omezení příjmu v těchto dvou dnech budete mít menší chuť na jídlo i mimo tyto dny. Příjem kalorií bude ve skutečnosti ještě nižší a efekt silnější. Pozor, tyto dva dny s omezením stravy by neměly následovat hned po sobě, ale měly by být v týdnu rozloženy – například v úterý a v pátek. Navíc nezáleží na tom, zda si dáte jedno velké jídlo nebo tři malá.

Foto: Shutterstock

Názory jsou rozporuplné

Názory jsou rozporuplné. Pokud budete dietu dodržovat, skutečně snížíte týdenní množství přijatých kalorií. Na druhou stranu můžete být ve dnech, kdy máte radikálně omezený příjem, více unavení, podráždění, možná vás bude bolet hlava. Na druhou stranu tato dieta funguje téměř všem. Tělu může ve výsledku prospět, pozitivně ovlivnit metabolismus a imunitní systém.

Co jíst?

Během této diety můžete jíst cokoliv, ale je vhodné zaměřit se na zdravé potraviny a pestrou stravu. Ve dnech s nižším příjmem kalorií je pak ideální jíst polévky, bílé ryby, luštěniny, kvalitní maso, zeleninu. Je nutné omezit klasické přílohy. To, co vás zasytí, ale zároveň má málo kalorií. Nezapomínejte především na pitný režim, který je u každé diety velmi důležitý. Vhodné bylinné čaje vaši dietu ještě více podpoří.

Foto: Shutterstock, zdoj: Healthline

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments