Nova úplně vypekla Českou televizi. Moravec si teď vůbec neví rady, tohle ještě nezažil

Český televizní trh zažívá pořádné turbulence. Po konci dlouholetého ředitele České televize Petra Dvořáka se dá dokonce říct, že se otřásá v základech. Ukazuje se, že tento muž držel mnoho zákulisních dohod a manažeři jiných televizí si na něj příliš netroufali. Teď však vidí, že je ČT významně oslabena, a pořádně se do ní zakusují.

Bude to tvrdé

Možná vás už také někdy napadlo, proč TV Nova pořádně dlouho nevysílala žádnou pravidelnou nedělní debatu. Tento žánr přitom na největší soukromé stanici kdysi slavil velké úspěchy, ovšem potom nečekaně zmizel. Podle kuloárových informací to bylo proto, že mezi ČT a Novou existovala nepsaná dohoda o tom, že proti Otázkám Václava Moravce nepůjdou a že se do tohoto formátu zkrátka nebudou pouštět.

Nakonec to za soukromé stanice musela udělat až Prima, avšak ta je až tím třetím hráčem vzadu, byť nedělní debatu má velmi sledovanou a od té doby, co jí vysílá, ubývá Moravcově relaci diváků. A teď si představte, kdyby něco takového začala vysílat i Nova.

Inu, už je to tady. Pořad nese název Za pět minut dvanáct a v reklamní kampani se stavěl přímo jako protipól OVM, když na něj měl vtipné narážky. Bude to přitom Václav Moravec, kdo bude tímto nejvíce tratit, jelikož se ještě více rozmělní pozornost diváků, která je v nedělní poledne pouze jedna. A je jisté, že Nova jich přitáhne velké množství.

Foto: Shutterstock

Je to promyšlené

Že si opravdu věří, dokazuje i sázkou na moderátora, kterým opravdu velmi překvapila. Stal se jím totiž Martin Čermák, což není zrovna nějaká hvězdná tvář. Nutno dodat, že tady měla Nova trochu složitější výběr. Ačkoliv by se dalo očekávat, že dá šanci Reyovi Korantengovi, který dosud připravoval nárazové volební speciály, nakonec padlo rozhodnutí, že to není úplně nejlepší poté, co moderátor zrovna ty poslední docela dost pokazil. Druhou volbou byl potom Pavel Štrunc, který přišel z konkurenční CNN Prima News, avšak ukázalo se, že má ještě platnou konkurenční doložku.

Nakonec se ale může ukázat, že sázka na nepříliš agresivního Čermáka bude tou správnou. Proud debaty poměrně zvládá, a přitom přehnaně neskáče do řeči hostům, na což začínají být diváci v poslední době spíše alergičtí a co je Moravcovou specialitou. Dnes si raději poslechnou ucelený názor hosta a to, co chce říct.

Čtěte také: Česká televize nedostane už ani korunu. Češi našli způsob, jak nic neplatit. A je hotovo

Ze strany Nova se to dá číst také jako určitý naschvál České televizi, která chce teď navyšovat koncesionářské poplatky a navíc rozšířit okruh jejich plátců. Do toho navíc odsává stále více peněz z reklamních rozpočtů. Soukromé stanice se tak obávají, že vznikne ještě silnější moloch, který jim bude konkurovat v tvorbě pořadů či nákupu sportovních práv.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments