Nový obchod v Česku mění pořádky. Za zboží zaplatíte třetinu běžné ceny, lidé šetří velké peníze

Tak dlouho jsme si stěžovali na to, že ceny na českém trhu přestávají být únosné, a to napříč všemi segmenty, až se v tomto ohledu začalo konečně něco dít. Kdo snad čekal na nějaký zásah státu, který by zatnul tipec obchodníkům, kteří si neustále navyšovali marže na úkor zákazníků, byl by zklamán. Vše musela nakonec vyřešit stará dobrá konkurence, respektive nová nabídka.

Už to bylo potřeba

Na český trh se v minulosti novým hráčům příliš nechtělo, protože platil za velmi dobře rozparcelovaný a nasycený. Teď se ovšem pro nové společnosti objevila příležitost, protože český zákazník už byl znechucen z toho, co mu tuzemští prodejci provádějí. A je celkem jedno, zda jde o prodejce potravin, sportovních potřeb nebo třeba nábytku. Vše je v Česku naprosto předražené, a to takovým způsobem, že už to každý vidí.

Nedávno se ostatně provalilo, že třeba česká Ikea účtuje za většinu položek ve své nabídce dvojnásobek toho, co v Polsku. Když kupujete skříň za desítky tisíc korun, je to zkrátka hodně znát. Nebo se objevil případ zákazníka, který si chtěl koupit záchodové prkénko. V Česku mu ho prakticky všechny obchody nabízely za 3 až 4 tisíce korun. Stačilo se ale podívat na polský internetový obchod a nabídky se rázem točily kolem jedné tisícikoruny. To už jsou několikanásobné rozdíly.

A právě z Polska teď přichází záchrana. Ne snad, že by si tam Češi nezvykli nakupovat už dříve, a to například i potraviny, pro které si jezdí. Řada eshopů působících v polském pohraničí potom začala lokalizovat své stránky do češtiny a zavážet zboží i k nám.

Foto: Shutterstock

Skvělá nabídka a ceny

Teď ovšem přichází skutečně velká změna. Na tuzemský trh totiž vstoupil polský gigant Allegro, který působí mezinárodně a provozuje stejnojmenné internetové tržiště. A už začal i s masivní reklamní kampaní, která láká stále více zákazníků. Není divu, ceny jsou opravdu atraktivní a nabídka zboží doslova nepřeberná. Není prakticky nic, co byste zde nenašli. Nakoupíte zde skutečně vše.

Největší výhodou jsou ale hlavně ty nízké ceny. Tržiště totiž funguje tím způsobem, že jsou do něj zapojeni obchodníci z různých zemí, kteří spolu soupeří na jednom místě. Tím se ceny automaticky tlačí směrem dolů, protože kdo nabídne příliš vysokou, neprodá vůbec nic.

V případě některých položek, jako je právě třeba nábytek nebo oblečení, jsou nabídky mimořádně atraktivní. A ačkoliv vám zboží reálně prodá třeba nějaký malý obchodník z Polska, vše je zaštítěno známou značkou, která poskytuje návazné služby a díky které se můžete na obchod spolehnout, protože problémy budete řešit skrz ní. Nehledě na to, že je tu i věrnostní program a spousta dalších výhod.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
9 měsíců

Můžete mi říct kde se ten obchod nachází a jak se jmenuje