Emma Smetana je na dně. Směje se jí celý národ

Měl to být velký návrat kontroverzní zpěvačky, moderátorky a herečky Emmy Smetany na výsluní. Konečně jí totiž někdo dal vysněnou titulní roli v seriálu, který běží v hlavním vysílacím čase na jedné ze dvou dominantních komerčních televizí. Pro Primu to představovalo také zajímavou sázku, protože i když je Smetana u řady lidí mimořádně neoblíbená, jedno jí upřít nelze – zájem, ať už pozitivní nebo negativní, bude vzbuzovat vždy.

Takhle špatný seriál tu ještě nebyl

Seriál Eliška a Damián byl před pár měsíci představen s velkou parádou jako hlavní produkce Primy na letošní podzimní sezónu. A jako hlavní hvězda celé televize se prezentovala právě Emma Smetana, což například dosavadní tvář této stanice, kterou byla Eva Burešová, nenesla vůbec jednoduše, obzvlášť když byla zjevně odsunuta na druhou kolej. Ale to se stalo mimo jiné i proto, že za šance, které jí Prima dávala, nebyla dostatečně vděčná a vybudovala si druhou kariéru na konkurenční Nově.

V divácích se každopádně podařilo vzbudit velká očekávání, což možná nebylo úplně to, co tento seriál potřeboval. Nebo, pokud to vezmeme z druhé strany, není to tak kvalitní seriál, aby byl tímto způsobem propagován. To se ukázalo už při sledování prvního dílu, který byl naprosto otřesný a na platformě ČSFD, kde hodnotí diváci, získal rekordně nízkých 7 %. To se ani na české seriály jen tak nevidí. A druhý díl to zrovna nevylepšil, když má zatím průměrnou známku pouhých 6 %.

Foto: TV Prima

Dopadlo to otřesně

Seriál, který si měl pohrávat s atraktivním tématem několika časových rovin a kromě klasické romantiky měl být tak trochu pohádkou, které jsou v českých luzích a hájích oblíbené, nakonec dopadl jako neuvěřitelná splácanina s otřesnými hereckými výkony v čele s Emmou Smetanou. Byť je samozřejmě otázkou, zda by tento nesmysl dokázal někdo zahrát lépe.

Po prvních hodnoceních musí být i herečce naprosto jasné, že šlápla hodně vedle. Nebyla by to však ona, kdyby se nepustila do kritických fanoušků, kteří podle ní k seriálu přistupují se spoustou předsudku, a tak si ho neužijí. Nakonec ale vlastně otřesnou kvalitu přiznala se slovy, že pracovali v takových podmínkách, jaké jsou v Česku běžné.

Smát se naopak musí Eva Burešová, která se mohla chvíli obávat, že přijde o pozici miláčka primáckého publika. To se ale s největší pravděpodobností nestane a nebylo by divu, kdyby stanice po tomto fiasku zase vsadila na nějakou tu klasiku s touto hvězdičkou v hlavní roli.

Foto: TV Prima

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Luboš Beyr
Luboš Beyr
1 měsíc

Obě si nemají co vyčítat. Děs a běs.