Nový obchodní řetězec v Česku. Neuvěřitelně nízké ceny, to tu ještě nebylo. Zlikviduje Kaufland a Lidl?

Neděje se to zrovna často a ve skutečnosti už jsme takový příchod velmi dlouhou dobu nezažili. Vybudovat totiž nový obchodní řetězec, natožpak v České republice, není jen tak. Konkurence je zde značná a nějaký ten větší obchod je doslova na každém rohu.

Nový hráč je potřeba

Teď se ale určité pole působnosti nabízí. Panují totiž podezření, že mezi obchodními řetězci v Česku nepanuje taková konkurence, jaká by panovat měla a že víceméně všechny navyšují ceny nadměrným způsobem. Je to vidět hlavně v porovnání s okolními zeměmi, jako je Polsko nebo Německo.

Pokud tak někdo dokáže nabídnout nízké ceny jako třeba právě u sousedů, může mít velkou šanci uspět. A takový hráč se našel. Na český trh vstoupil obchodní řetězec Mere, který působí po celé Evropě a rychle expanduje. V Česku zatím otevřel první dvě pobočky, které se nacházejí v Mostě a Příbrami a nutno říct, že na nezájem zákazníků si rozhodně stěžovat nemůže, ba právě naopak.

Rozhodli jsme se tedy, že se do Mere podíváme a vybrali jsme si jeho příbramskou pobočku. Už když do ní poprvé vstoupíte, bude vám jasné, že tady je všechno jinak než v ostatních obchodních řetězcích, na které jste zvyklí.

Foto: Shutterstock

Parádní ceny

Vypadá to tu velmi spartánsky a účelově a navíc prakticky veškeré produkty jsou neznámých značek, přestože mnoho z nich je typově stejných s tím, co najdete v jiných obchodech. Co ale také zaujme, to jsou ceny, které jsou o třetinu až polovinu nižší než u porovnatelného zboží u konkurence.

To zní skvěle, ale má to přeci jen jeden háček. Zatímco některé zboží je po prozkoumání složení prvotřídní kvality, zejména pak nejrůznější rybí výrobky, jiné svou kvalitou dosti pokulhává. Najdete tu například zvláštní uzeniny, které masa příliš nepobraly. Jsou tu sice i lepší, ale při prvních návštěvách je nutné být obezřetný a studovat složení.

Velmi příjemný je také sortiment nepotravinářského zboží. S trochou nadsázky si tu můžete vybavit celou domácnost, a to velmi levně.

Celkově je třeba říct, že Mere cílí na skutečně co možná nejnižší ceny a občas to odnese kvalita. Jako takový však obchod funguje a zákazníky je velmi oblíbený. Rozhodně by mohl zčeřit stojaté vody českého rybníčku obchodních řetězců. Je však otázkou, zda se v Česku pustí do další expanze.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hana
Hana
10 měsíců

Moc ráda bych se tam podívala,ale je to prome daleko
V Plzni By ten řetězec určitě taky prosperoval. Místo by se tu určitě našlo. Pro důchodce by to bylo skvělý.

jan
jan
10 měsíců

Víte o tom, že je to Ruský řetězec…???
Nicméně ti zatuchlý molochove potřebují provětrání…
Ale vážně mě mrzí, že jediný kdo má koule otevřít levný obchod v Evropě je zrovna Rusko…

Alena
Alena
10 měsíců
Reply to  jan

V ruských obchodech se skutečně kupuje o dost levněji. Zboží je kvalitnější než z Polska

Luboš
Luboš
10 měsíců

Jenom dobře.

zde
zde
10 měsíců

Dvě prodejny a Kaufland se má třást to je dobrý vtip ,;)))