Nový způsob loupání banánu. Když sundáte slupku, bude už nakrájený

Přemýšlíte, čím byste ještě zpestřili letní oslavu nebo třeba zabavili vaše znuděné ratolesti? Vyzkoušejte jednoduchý kouzelnický trik, ve kterém bude banán nakrájený dřív, než ho oloupete.

Banán jako důležitá součást jídelníčku

Banány jsou zdravým ovocem, které přináší do našeho jídelníčku spoustu potřebných živin. Doporučují se ke konzumaci především kvůli vysokému obsahu vlákniny a také kvůli hodnotám draslíku a hořčíku.

Banány jsou vhodné pro děti i dospělé. Můžete jimi zahánět hlad jako lehkou svačinkou, doplňovat o ně svou snídani (skvělé jsou třeba v kaších nebo vločkách). Banány se též doporučují při střevních problémech – nedráždí žaludek, zároveň vás dostatečně zasytí a dopřejí vašemu tělu dostatek živin, které při střevní chřipce ztratilo.

Nakrájejte banán ještě ve slupce

Když vezmete obyčejnou jehlu, zapíchnete ji do banánu ve slupce a budete s ní „krájet“ směrem dolů, měkká dužina uvnitř se vám nakrájí, zatímco slupka zůstane neporušená. Naporcujte takto banány jehlou na tolik kousků, kolik chcete.

Poté můžete banány (ještě neoloupané) servírovat návštěvě nebo třeba hostům na dětské oslavě. Uvidíte, že až banány oloupou a spatří pečlivě nakrájené kousky, přinese to spoustu zábavy a zvídavých otázek.

Foto: Shutterstock

Udělejte svým dětem zábavné zdravé svačinky

Někdy může být problém dostat do dětí potřebné množství ovoce a zeleniny. Jednou z cest je udělat z konzumace zdravých potravin zábavu. Trik s banánem nakrájeným již ve slupce je jen jednou z cest. Ze zeleniny můžete na talíři vytvářet různé obrázky, vybírat ovoce a zeleninu tak, aby talíř hrál všemi barvami a podobně. Vyplatí se také, když děti zapojíte do přípravy pokrmů – pokud budou mít pocit, že se na „vaření“ jídla samy podílely, jistě do něj budou mít větší chuť.

Nikdy se však nevyplatí děti nutit do konzumace potravin, které v danou chvíli nesnášejí. Chutě se jim mohou změnit a za pár měsíců třeba dané jídlo začnou jíst, zatímco když jim ho nucením zprotivíte, už se ho nedotknou až do konce života.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments