O vánoční stromek se lidé starají většinou špatně, a tak jim rychle opadá. Stačí ale udělat jednu věc a vydrží až do jara

Vánoční stromek je tradičním symbolem Vánoc, který se v mnoha domácnostech objevuje před Vánoci a vydrží až do konce prosince nebo do Nového roku. Někteří lidé se o něj starají špatně a po několika dnech nebo týdnech začne opadávat. Ale nemusí to být nutně tak. Stačí udělat jednu jednoduchou věc a váš vánoční stromek vydrží až do jara.

Jak udržet stromeček čerstvý?

Co je tedy třeba udělat, aby váš vánoční stromek vydržel co nejdéle? Je to jednoduché – stačí ho pravidelně zalévat. Ano, je to tak jednoduché. Mnozí lidé si myslí, že stačí vánoční stromek vysadit do nádoby s vodou a pak ho ponechat bez péče. Ale to je chyba. Vánoční stromek potřebuje pravidelný přísun vody, aby mohl zůstat zelený a zdravý.

Dopřejte mu dostatek vody

Je třeba si uvědomit, že vánoční stromek je rostlina, a jako každá rostlina potřebuje vodu k přežití. Vyberte si vhodnou nádobu s dostatečným objemem vody, aby se vánoční stromek mohl napojit, a pravidelně ji doplňujte. To je vše, co je třeba udělat, aby váš vánoční stromek vydržel co nejdéle.

Foto: Shutterstock

Zvolte nádobu s vhodným objemem

Je třeba si uvědomit, že vánoční stromek je rostlina, a jako každá rostlina potřebuje vodu k přežití. Vyberte si vhodnou nádobu s dostatečným objemem vody, aby se vánoční stromek mohl napojit, a pravidelně ji doplňujte.

Najděte mu vhodné místo

Kromě pravidelného zalévání je ale třeba myslet i na další faktory, které ovlivňují zdraví a kondici vánočního stromku. Například je důležité zvolit správné místo pro jeho umístění. Vánoční stromek potřebuje dostatek světla a tepla, aby mohl růst a udržet si svou zelenou barvu. Je tedy lepší jej umístit do světlé místnosti, kde bude mít dostatek přirozeného světla, ale zároveň se vyhněte přímému slunečnímu záření, které by mohlo stromek příliš vysušit.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments