Období nemocí a nachlazení je tady. Jak posílit imunitu, abychom virům úspěšně vzdorovali?

Opět je zde období nemocí a nachlazení, což znamená, že bychom se měli ze všech sil snažit o posilnění našeho imunitního systému. Pokud je imunitní systém člověka slabý, snadněji podléhá virům a bakteriím, které se ho snaží dobýt. Existuje několik způsobů, díky kterým upevníme imunitní systém natolik, aby odolával nachlazení i nemoci. Jak tedy nejúčinněji posílit imunitní systém dříve, než dorazí vlna bakterií a virů?

Způsobů, jak posílit svou imunitu, je skutečně hodně, jak již bylo zmíněno. Většina z nich se snadno stane každodenním rituálem a my tak budeme posilovat imunitní systém, aniž bychom si to uvědomovali.

Je třeba pobývat na čerstvém vzduchu

Například pohyb na čerstvém vzduchu se snadno stane každodenním rituálem. V současné době lidé upřednostňují jízdu městskou hromadnou dopravou či jízdu autem, než aby se do obchodu nebo ke známým dostali pěšky. Abyste upevnili váš imunitní systém, choďte pěšky, pokud je to možné. Během pobytu venku dojde k prokrvení sliznice a dýchacích cest, čímž dojde ke zvýšení odolnosti. Navíc samotné sluníčko, které během podzimu občas vykoukne, také léčí. Ne nadarmo se říká, že kam nechodí slunce, tam chodí lékař.

Otužování je jeden z nejefektivnějších způsobů

Nezapomínejte na otužování. Jedná se o jeden z nejefektivnějších způsobů, jak posílit svůj imunitní systém. Samozřejmě otužování má svá pravidla. Z počátku je nejlepší otužovat se ve sprše, kdy pomalu přecházíte z teplé na studenou vodu. Doporučované je také chození do sauny, jelikož se během sauny z těla vyloučí škodlivé látky.

Do jídelníčku zařaďte rybí tuk

Ať už se to zdá sebevíc odporné, rybí tuk by měl být skutečně součástí vašeho jídelníčku. Rybí tuk obsahuje mnoho vitaminů, konkrétně A, D a E, které velmi pozitivně působí na imunitní systém člověka. Kromě toho rybí tuk podporuje činnost mozku, udržuje oči zdravé nebo je účinný v boji proti nepříjemným zánětům.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments