Zelené potraviny jako vitaminové bomby. Které jsou pro imunitu nejlepší?

Nenechte se zmást označením “zelené potraviny”. Jde především o mladé obilí, které se chlubí výrazně zeleným odstínem a stejně tak mořské řasy. Tyto potraviny dodávají tělu velmi prospěšné látky, upravují kyselé prostředí v žaludku a pomáhají správné funkci lymfatického systému. Zmíněné příznivé účinky dále zaručí vyšší imunitu, odolnost a dostatečný přísun energie. Po několika měsících užívání si tak zajistíte zdravý spánek a správnou funkci metabolismu. Mimo to předejdete civilizačním chorobám, jako je cukrovka, rakovina a další obtíže.

Dejte zelenou na cestě ke zdravému životnímu stylu

Zelené potraviny, lze konzumovat v jejich přirozené formě nebo v konzistenci pilulky či prášku z lékárny. Obě varianty jsou zdraví prospěšné, avšak lékárenské produkty mají tu výhodu, že lépe strpíte jejich výrazné aroma a chuť, které některým můžou činit problém.

Na první pohled vás zaujme výrazně zelená barva, připomínající čerstvou trávu, kterou jste právě zaseli. Ovšem v zelených potravinách se skrývá mnohem větší potenciál.

Mladý ječmen a řasa

Ještě než ječmen dosáhne své obvyklé délky a síly pro sklizení, ukrývá ve svých útrobách ty nejcennější látky. Proto je v některých oblastech sklizeň posunuta na dobu, kdy ječmen měří přibližně patnáct centimetrů. Skrývá v sobě obrovské množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších prospěšných látek. Ačkoli můžete ječmen konzumovat v jeho přírodní formě, průmyslově se zpracovává následovně. Z jeho listů je vymačkána veškerá kapalina, která se poté suší na jemný prášek, jež doma pohodlně rozpustíte ve sklenici vody.

Mořská řasa chorella poskytne svým uživatelům podobné účinky jako mladý ječmen. Možná jste si již všimli, že se tato mořská rostlina propaguje v souvislosti s detoxikačními kúrami. Účinek má ovšem pouze tehdy, když je přijímána dlouhodobě. Upravuje krevní tlak, má příznivě účinky na nervovou soustavu a stejně tak obnovuje i správný chod metabolismu.

Připravte se na zimu

Pokud jste si již navykli na každoroční zimní nachlazení, poohlédněte se po zelené potravině, která vám bude vyhovovat. Možná budete překvapeni, jaké účinky má právě na vás.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments