Oblíbenou 58letou moderátorku vyhodili z televize kvůli barvě vlasů. Lidé se bouří

V dubnu 2022 byla Lisa LaFlamme zvolena nejlepší zpravodajkou na každoročním udílení cen Canadian Screen Awards. O dva měsíce později obdržela rezignační dopis od zpravodajského kanálu CTV. Lisa oznámila svůj odchod z kanálu ve videu na Twitteru.

Nečekané rozhodnutí

Osmapadesátiletá moderátorka důvody propouštění blíže neupřesnila, ale uvedla, že jde o „obchodní rozhodnutí“, jak uvedl její zaměstnavatel. “Bylo to naprosto nečekané, byla jsem touto zprávou šokována a velmi rozrušená,” řekla a poděkovala všem televizním divákům, kteří její pořady na kanálu sledovali 35 let.

Jedna věc však zůstala nejasná. Jaký byl vlastně skutečný důvod propuštění? Co přimělo vlastníka zpravodajské sítě CTV News náhle propustit jednoho ze svých nejcennějších zaměstnanců?

Odpověď, jak se později ukázalo, spočívala v rozhodnutí moderátorky přestat si barvit šediny a nebát se před kamerou vystoupit s přirozenou šedivou barvou vlasů. Přestože se sama LaFlamme nevyjádřila, v torontském deníku The Globe and Mail se současně se zprávou o jejím odchodu objevila kuriózní důvod s odkazem na důvěryhodné zdroje.

Foto: Shutterstock

Nelíbily se její vlasy

Rozhodnutí prý učinil viceprezident CTV Michael Melling, který se měl podivovat nad tím, kdo moderátorce dovolil vystoupit se šedivými vlasy.

Společnost Bell, která stanici provozuje, se proti takovým vyjádřením ohradila. Vyhazov oblíbené moderátorky prý nemá nic společného s jejím pohlavím nebo věkem. Nevěří tomu ale ani veřejnost ani zaměstnanci stanice, kteří se vyjádřili v protestním dopise.

V Kanadě jde o velké téma, na které reagují například i mnozí obchodníci, kteří začali do svých propagačních materiálů angažovat starší ženy se šedivými vlasy.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiri
Jiri
1 rok

Kurna snad je to lidska bytost ne!!!! Muze si sama urcit barvu vlasu!!!

DANA
DANA
1 rok
Reply to  Jiri

To je něco příšerný jako že ji vyhodí kuli tomu že si nechala šedivé vlasy.Přitom ji sluší snad ji zaměstná jiná stanice.