Obchod s potravinami musel být komplet uzavřen. Našly se v něm vážné nedostatky

V poslední době se v České republice rozšířil opravdu nepříjemný nešvar. Provozovatelé obchodů přestávají dbát na stanovená pravidla, která už jsme si zvykli brát jako samozřejmost a své povinnosti přinejmenším flákají. Výsledkem jsou velmi zanedbané prostory, v nichž nic netušící zákazníci nakupují potravinami.

Nepřípustné praktiky

To je ovšem nepřípustné, a proto Česká zemědělská a potravinářská inspekce obchody pravidelně kontroluje. Nyní by bylo namístě, aby své kontroly ještě zesílila, protože se objevují skutečně závažné problémy i v rámci zavedených a oblíbených řetězců. Nedávno to byla prodejna Kauflandu, ve které se našly nepřípustné věci, a její sklad tak musel být uzavřen.

Tentokrát se inspektoři nestačili divit v prodejně obchodního řetězce Bala, která se nachází v ulici Italská v Mělníku. Bylo zde zjištěno zcela nevhodné skladování potravin, které přináší rizika pro zdraví spotřebitele. Nechyběl dokonce ani obligátní myší trus.

Nedostatky této prodejny kontrola zhodnotila jako velmi závažné. Už pouhým okem totiž byly viditelné plísně a exkrementy drobných hlodavců. To ovšem nebylo zdaleka všechno. Ukázalo se, že sociální zázemí prodejny bylo ve zcela nevyhovujícím stavu.

Foto: Shutterstock

To se musí zavřít

Toaleta nefungovala a v prodejně dokonce chyběla funkční umyvadla s tekoucí teplou a studenou vodou. To zaměstnancům znemožňovalo umýt se, což v kombinaci s výše uvedenou špínou není zrovna ideální. Stejně tak nebylo možné opláchnout ani náčiní, které přichází do styku s potravinami.

Státní zemědělské a potravinářské inspekci proto nezbývalo než sáhnout po opravdu tvrdém zásahu. Provozovateli byl uložen úplný zákaz užívání prostor. To znamená, že obchod musí na dobu neurčitou zavřít, dokud nebude zjednána náprava.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Marie
Marie
1 rok

No to je průšvih. Je třeba posílit kontroly. A doporučuji sestavit kontrolní orgán, který bude kontrolovat kontroly.