Utažené zavařovací sklenice otevírám úplně jinak než průměrný Čech. Jde mi to doslova samo, sílu nepotřebuju

Otevřít zavařovačku je často úkol pro opravdové siláky. Ale nebojte, naštěstí existuje několik způsobů, kterými zaručeně sklenici otevřete, aniž byste museli žádat někoho o pomoc nebo si odrovnali ruce. Které to jsou?

Zabraňte prokluzování

Než se ale pustíme do konkrétních rad, je třeba si vyjasnit, že pokud vám sklenice prokluzuje, nemůžete očekávat úspěch. Proto je dobré vzít si na pomoc ručník nebo utěrku, případně si navléct gumové rukavice a víko zavařovačky obalit fólií. Tímto krokem se vám možná podaří sklenici otevřít dokonce i jen vaší silou. Ale i kdyby ne, nevadí, čtěte dál.

Pomozte si teplem

Zavařovací sklenici, kterou ne a ne otevřít, v mnoha případech stačí jen zahřát. Teplem se víčko roztáhne a bude méně těsné. Buď sklenici ohřívejte pod tekoucí vodou nebo ji na 30-60 sekund postavte vzhůru nohama do misky s horkou vodou. Jste-li fanouškem inovativnějších řešení, klidně zahřívejte fénem. Jen pak dejte pozor, ať se nespálíte při otvírání sklenice a raději použijte utěrku nebo se vybavte rukavicemi.

Poklepejte

Někdy stačí na víko sklenice opakovaně poklepat vařečkou. Pokud nezabírá, zkuste za pomalého otáčení celé sklenice poklepávat okrajem víčka o hranu kuchyňské linky. Mělo by dojít k uvolnění podtlaku a lupnutí. Chce to trochu zručnosti, ale funguje to.

Foto: Shutterstock

Kuchyňský nůž

Tento způsob otvírání sklenic je poměrně běžný, ale raději ho připomeneme. Popadněte ideálně kuchyňský nůž, ale postačí i jiný příbor. Ten vsuňte zespodu pod víčko a použijte jej jako páku. Jakmile uslyšíte lupnutí, těsnění povolilo, vy můžete příbor odložit a velmi snadno sklenici otevřít.

Jestliže se vám nepodařilo zavařovací sklenici otevřít žádným způsobem, zřejmě máte velmi tvrdohlavý kus. Pak už asi nezbývá nic jiného než nahodit oslnivý úsměv a poprosit partnera nebo třeba souseda o dobrodiní. Nebo taky začít chodit do posilovny.

Foto: Shutterstock, zdroj: lifehacker.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Tusinovska
Anna Tusinovska
1 rok

Ano spusob otevírání sklenice nožem znám a používám několik let…stačí špičkou nože pod víčko zajet a povolí víčko a není potřeba žádné velké síly…

Aster
Aster
1 rok

Případně ještě utěrka – plátěná.
Jak se otevírá nožem sklenice se šroubovacím víčkem? To neznám 😀

Jarda
Jarda
1 rok
Reply to  Aster

Musíte pouze tupý jídelní nůž vložit mezi závit sklenice a zahnutý okraj víčka a mírně zapáčit tak, aby do sklenice vnikl vzduch, pak by mělo víčko povolit. Když to nepomůže tak ta horká voda.