Oblíbený řetězec s potravinami nečekaně zavírá své prodejny. Dostal se do těžké situace

Další oblíbená společnost řeší v této době velké potíže. Prodejce potravin Country Life oznámil, že musí uzavřít řadu svých prodejen, a to v rámci tvrdých úsporných opatření. K něčemu takovému přitom ještě v minulosti nikdy nepřistoupil. Ukazuje se tak, jak je současná situace těžká.

Už to bylo neudržitelné

Country Life je dnes již zavedeným řetězcem, který na českém trhu působí více než třicet let. Své pole působnosti našel v prodeji zdravé výživy. Ta je pochopitelně dražší než klasický potravinový sortiment a v tom může být v této době také kámen úrazu. Lidé už nemají tolik peněz, aby si kupovali ve větší míře věci, které tolik nepotřebují a které pro ně představovaly určitý nadstandard.

Společnost Country Life zavírá své prodejny v Jungmannově ulici na Novém Městě, v Bělohorské ulici na Břevnově a v Sokolovské ulici v Karlíně.

Podle majitele firmy Otakara Jiránka stojí za uzavíráním prodejem skutečně velmi nepříznivý souběh okolností. Na jedné straně totiž zdražují prakticky veškeré vstupy, jako jsou energie, platy nebo samotné zboží. Na té druhé potom mají zákazníci hlouběji do kapsy, a tak nakupují méně nebo již vůbec nechodí.

Foto: Shutterstock

Funguje v omezené podobě

Country Life však nekončí zcela. Svůj provoz zachovává na dalších prodejnách a zboží je možné nakupovat také na eshopu. Je pochopitelně otázkou, zda se do budoucna podaří společnost udržet alespoň v takovéto podobě, nebo zda bude následovat jiné firmy, které už na českém trhu musely skončit zcela.

Pravdou totiž je, že situace se příliš nezlepšuje, ba právě naopak. Zdá se, že energie budou drahé dlouhodobě a ani v ostatních segmentech se zdražování příliš neuklidňuje. Už i statistiky pak říkají, že lidé nakupují méně.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas
Lukas
1 rok

Mohl jsem tušit že něco asi takového dopadne kvůli vlně zdražování. Například to bylo společnost Nordsee s rychlým občerstvením? A tedka tu máme dokonce obchodní řetězec. Nic horšího nás asi nemohlo podniknout.

Petr Xaver
Petr Xaver
1 rok
Reply to  Lukas

Obchodní řetězec, který má 3 prodejny. A dost možná zas tak oblíbený nebyl když jej zákazníci nechali padnout.

Broz
Broz
1 rok
Reply to  Petr Xaver

“Oblíbený řetězec” – nikdy jsem o něm neslyšel. Asi byl oblíbený malým počtem lidí, třeba jen prodavači a majitelem, nebo deseti (sty, tisíci…. ) zákazníky ….. a i proto končí.

Xavier
Xavier
1 rok
Reply to  Petr Xaver

Navíc dodávají své zboží do jiných řetězců a mají e-shop. Potřebují optimalizovat náklady, jinak fungují, vyrábí a prodávají.

Další z bombastickych článků pana Vavřenky.

Štěpánka
Štěpánka
1 rok
Reply to  Lukas

Poděkujte vládě,za všechno co se tu děje může ona!