Obrovské problémy velkého dodavatele plynu a elektřiny. Přestal nabírat nové klienty a shání peníze

Vysoké ceny elektřiny a plynu nedělají problémy pouze domácnostem coby koncovým odběratelům, ale také těm, kdo tyto energie poskytují. Dosud se přitom mělo za to, že turbulence na trhu odnesou především menší dodavatelé, kteří nenakoupili pro své klienty dost energií včas. Jak se ale ukazuje, potíže se nevyhýbají ani špatně řízeným velkým dodavatelům.

Dodavatel poslední instance

Jedním z nich je podle všeho Pražská plynárenská. Není jistě náhodou, že nejde o soukromou, nýbrž městskou společnost. Zatímco velcí soukromí poskytovatelé elektřiny a plynu se i ve složité situaci na trhu drží, Pražská plynárenská je už dosti semletá.

Jak upozornil server Deník, společnost například přestala nabírat nové klienty. Podle jejího vyjádření je schopna připojit nová odběrná místa pouze těch zákazníků, kteří už od ní nějaké služby odebírají. Pokud by ale přišel někdo z ulice a chtěl novou smlouvu, má smůlu.

Připomeňme si přitom, že pro plyn v Praze je Pražská plynárenská dodavatelem poslední instance. Pokud by například zkrachoval váš dodavatel, musí vás připojit do své sítě. Jak to jde dohromady s tím, že firma přestala nabírat nové zákazníky, to si odpovězte sami.

Foto: Shutterstock

Ručení a oslovování zákazníků

Pražská plynárenská je na tom špatně také z hlediska financování. Od města tak už v dubnu musela dostat půjčku ve výši dvou miliard korun. To ale nestačilo, a tak se Praha musela za PP zaručit u bank, a to až do výše čtyř miliard korun.

Zoufalost Pražské plynárenské dokládají také její pokusy navýšit lidem platby za odběr plynu a elektřiny. Některým zákazníkům firma poslala zvláštní dopisy, ve kterých je vyzývá k uzavření nových smluv, které by pochopitelně byly postaveny na vyšších cenách. Používá přitom nejednoznačné formulace, ze kterých není hned patrné, že zákazník na něco takového vůbec nemusí přistoupit.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav
Jaroslav
4 měsíců

Hlavně že ti naši idioti byli mezi prvníma kdo podporoval sankce