Obrovský polský obchod už je v Česku. Neskutečně nízké ceny na vše, na tohle jsme čekali

Bohužel všeobecně platí, že v České republice jsou běžné věci velmi drahé. Nejlépe je to patrné na potravinách, což je naprosto základní komodita bez s jasně nastavenými dodavatelskými řetězci a bez velkých složitostí. Přesto se stalo, že v tuzemsku začaly neskutečným způsobem zdražovat. Asi by se to dalo pochopit, kdyby se tak dělo všude, jenže v okolních zemích to bylo o poznání mírnější.

Zlepší to prostředí

Důvodem je skutečnost, že třeba v Německu nebo právě v Polsku funguje trh a konkurence na něm podstatně lépe než u nás. Mělo by proto být naším cílem zajistit si takové fungování trhu, jaké mají v Polsku, protože to je nám ekonomicky podstatně blíže. A k tomu bychom potřebovali alespoň část subjektů, které na polském trhu působí.

Poslední události, kdy Češi ve velkém začali vyjíždět do pohraničí skupovat potraviny, vnuklo polským podnikatelům zajímavou myšlenku. Co kdybychom expandovali na český trh, který podle všeho není tak vyspělý jako ten náš a konkurence tam zjevně není taková?

Pochopitelně se to nestane ze dne na den, ovšem například oblíbený polský obchodní řetězec Biedronka podle některých informací zvažuje expanzi právě i do Česka. Brzy by se měl objevit na Slovensku a potom bychom se snad mohli dočkat i my.

Ačkoliv se o tom ale zase tolik nemluví, jeden velký hráč z Polska k nám přeci jen urychleně přeskočil. Nejde o kamenný, nýbrž internetový obchod. Respektive tržiště, což je velmi zajímavý koncept, který tu nemá příliš historii, ale který se třeba právě v Polsku a řadě západních zemí velmi rozjel.

Foto: Shutterstock

Je to velká věc

Jde o to, že takové tržiště shlukuje tisíce nejrůznějších prodejců všeho možného a vy si mezi jejich zbožím můžete vybírat v jednotném přehledném rozhraní, a to na jednom místě. Samotné tržiště zajišťuje řadu služeb okolo a prodejce vám potom jen dodá zboží. Za to platí určitou provizi právě marketplace.

Allegro je přesně takovým tržištěm a jeho velkou výhodou je, že nenabídne zboží pouze od českých prodejců, ale rovněž těch polských. Z pohodlí vašeho domova a s jistotou, že vám bude doručeno, si tak můžete objednat třeba levný polský nábytek nebo třeba oblečení.

Allegro je jednou z největších společností tohoto typu na světě a i v Česku se od ní očekávají velké věci. Zatím se tu jen rozkoukává, ale už teď slibuje ty nejvýhodnější ceny a nejširší sortiment na trhu. A to už něco znamená.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments