Zkušení lidé dávají do lednice misku s rýží. Až pochopíte důvod, poběžíte ji tam dát také

Máte v kuchyni něco tak všedního jako je rýže? Mohlo by vás překvapit, k čemu všemu může tato základní potravina může sloužit, a to nejen na vašem talíři. Rýže je víc než jen příloha k obědu nebo večeři, je to malý domácí pomocník, který je připraven zasáhnout, když je to nejvíc potřeba.

Perfektní zachycovač pachů

Začněme v kuchyni. Lednice je místem, kde se mohou hromadit nepříjemné pachy z různých potravin. Někdy může být těžké udržet čerstvou a čistou vůni uvnitř. Místo toho, abyste sahali po chemických lapačích pachu, můžete vyzkoušet něco přirozenějšího. Miska rýže, umístěná do lednice, funguje jako přírodní absorpční prostředek, který zachytí nepříjemné pachy a pomůže udržet vaši lednici svěží.

Rýže pomůže i s vymytím vázy

Ale rýže nekončí jen v lednici. Máte potíže s čištěním úzkých nádob, jako jsou květinové vázy nebo láhve? Rýže může pomoci! Naplňte vázu nebo láhev malým množstvím rýže, přidejte mýdlo a vodu a poté dobře protřepejte. Rýže funguje jako abrazivní prostředek, který se dostane do těch nejtěsnějších míst a pomůže odstranit usazeniny a nečistoty.

Odstraňte vlhkost

Rýže je také účinným prostředkem pro odstraňování vlhkosti. Máte-li problémy s vlhkostí v šuplíku nebo skříni, zkuste do něj umístit malou látkovou sáček naplněný rýží. Rýže přirozeně absorbuje vlhkost a může pomoci udržet vaše prostředí suché.

Foto: Shutterstock

Záchrana mobilního telefonu

A konečně, pokud jste někdy omylem namočili svůj mobilní telefon nebo jiné elektronické zařízení, rýže by mohla být vaší záchranou. Namočené zařízení zabalte do misky s rýží a nechte ho tam několik hodin nebo přes noc. Rýže pomáhá vysát vlhkost a výraznou mírou přispěje k záchraně vašeho zařízení.

Hudební nástroj

A co tvořivost a hra? Zkuste vytvořit jednoduchý hudební nástroj pro děti. Vezměte prázdnou plechovku nebo plastovou nádobu, naplňte ji rýží a dobře uzavřete. Když s ní zatřesete, vytvoří příjemný zvuk, který může být zábavný a vzrušující pro malé děti.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments