Obyčejná tableta do myčky umí v domácnosti zázraky. Vyčistí troubu nebo zbaví toaletu veškeré špíny

Koncentrovaná mycí a čistící síla. Tak by se dala charakterizovat tableta do myčky. A pokud dokáže jedna tableta umýt hromadu nádobí, musí mít i jiné využití. Co všechno lze čistit s tabletou do myčky?

Trouba jako nová

Ti šťastnější z nás si zakoupili troubu s programem samočištění. Ti méně šťastní se musí každý měsíc potrápit s usazenou mastnotou a pořádně zapečenou nečistotou. Není proč ztrácet čas s přemýšlením, jak můžou dobroty, které z trouby vytáhnete troubu tolik zašpinit a raději se pusťte do díla. Dvě tablety rozpusťte v malém množství horké vody a připravte si pastu. Tou troubu vyčistíte mnohem snáz. Pro snadnější čištění pomůže chvíli povařit hrnec s vodou a nechat troubu párou odmočit.

Toaleta i obklady bez zašlé špíny

I když toaletu čistíte pravidelně, stálá přítomnost vody si vybere daň v podobě zašlých usazenin okolo vodní hladiny. Vhoďte tabletu do myčky do toalety a zalijte horkou vodou. Nechejte působit do rána. Na zadní stranu toalety můžete použít podobnou pastu jako na troubu, i zde je však vhodné pastu nechat déle působit. Pomůže překrytí nanesené pasty vlhkým ubrouskem.

Připečená špína

Kdo zapomněl někdy dobrotu na plotně, už se téměř loučil s připáleným hrncem. Hodiny drhnutí nejsou zapotřebí. Do hrnce nalijte horkou vodu a vhoďte tabletu. Můžete hrnec s vodou a tabletou i mírně zahřívat na sporáku. Nečistota se krásně odloupne. Stejným způsobem lze odmočit i plechy, pekáče a zapékací mísy.

Tableta na praní

Někdy je vhodné vyměnit prací prášek za tabletu na praní. Sáhněte po ní, když chcete vybělit ubrusy nebo záclony. Zároveň pomáhá i na mastnou a zašlou špínu na oblečení. Určitě ji oceníte při praní kuchyňských utěrek. Budou dokonale čisté a stopy po mastnotě zmizí.

Čištění plastů

Plast má nepříjemnou vlastnost. Váže pachy. Proto se vyplatí čas od času vyčistit plastové misky a nádoby pečlivěji. Naplňte dřez z poloviny teplou vodou, vhoďte tabletu a ponořte plastové nádobí. Zalijte vařící vodou a nechejte přes noc působit. Pro čištění odpadkového koše postačí vyčistit spodní třetinu. Tabletu zalijte v koši horkou vodou a nechejte rozpustit. Koš krásně provoníte.

Provoněná pračka

Pravidelně čistíte pračku od vodního kamene? A co odstranění mastnoty? Pomůžou vám 2 tablety do myčky v bubnu a praní na 90 °C.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments