Obyčejné potraviny, po kterých se hubne samo. Většina lidí to ale netuší

Chcete zhubnout, ale navzdory tomu, že cvičíte i jíte zdravě, se nedaří. Nejčastější rada, kterou okolo slýcháte, zní, jezte méně. Základem ale není redukce množství potravin, které každý den přijímáte, ale jejich správné složení. Objevte s námi zázračné potraviny, které vám k vysněné váze dopomohou.

Jednoznačně nejdůležitější mezi potravinami, jsou ovoce a zelenina. Pokud váháte, které vybrat, sáhněte po okurce, paprice nebo cuketě, které neobsahují skoro žádný cukr. Velmi pozitivní vliv na vaše tělo má také ananas nebo jablko. Zvolte potraviny bohaté na vlákninu, která usnadňuje zažívání.

Sladká hruška

Toto sladké a oblíbené ovoce je velmi bohaté na vodu. Díky sorbitolu, který obsahuje, pomáhá ke správnému fungování vašeho zažívání.  Je také velmi bohatá na vlákninu. Její přirozená sladká chuť vám pomůže zahnat chuť na sladké.

Hřejivý zázvor

Zázvor není řazen mezi ovoce ani zeleninu, jedná se o kořen, který může sloužit jako náhrada soli ve vašem jídle. Díky tomu zamezíte zadržování vody ve vašem těle a váha půjde dolů. Kromě toho zázvor podporuje vaše zažívání.

Foto: Shutterstock

Nenahraditelné jablko

O jablku už bylo hodně napsáno. Jedná se bezesporu o ovoce, jehož prospěšnost byla mnohokrát prokázána. Díky vyváženému množství minerálů a vitamínů je spolu s vlákninou ovocem, které by na vašem stole nemělo žádný den chybět.

Voňavé mandle

Nemáte-li alergii, sáhněte po semenech mandlovníku. Jsou velmi bohatá na antioxidanty a vlákninu a pomáhá stabilizovat glykemický index. Pokud dostanete chuť na večerní zobání, mějte je vždy u sebe. Vašemu tělu velmi pomůžete.

Exotický ananas

Ananas pomáhá zahánět hlad díky enzymu bromelinu, který usnadňuje trávení bílkovin. Pokud chcete díky ananasu zhubnout, konzumujte ho v syrové formě. Dejte si pozor na konzervovaný ananas v plechovce, který obsahuje velké množství bílého cukru.

Ostrý česnek

Česnek je řazen mezi přírodní antibiotikum, ale pomáhá také snižovat cholesterol v krvi. Díky tomu docílíte rychlejšímu spalování tuků. Využijete ho v různých jídlech, protože je bezkonkurenčním dochucovadlem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Journaldesfemmes

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments