Odbornice na módu poradila, jak se mají oblékat starší ženy. Můžete omládnout až o 10 let, ale i hodně zestárnout

Ikona krásy, Dominique Sachse, vydává na svém YouTube kanálu pravidelně videa, ve kterých představuje nejrůznější módní triky. Učí ženy, jak vypadat mladší a atraktivnější. Pokud chcete také omládnout o deset let, mohou pro vás být její rady přínosné.

Černou kombinujte i s jinými odstíny

Mnoho žen staršího věku má ve svém šatníku výlučně černou barvu. Především z důvodu, že lichotí postavě – skryje co má, a nedokonalá postava se pod ní schová. Nicméně je tu problém, že pokožka se postupem času stává světlejší a v kontrastu s černou barvu to nevypadá dobře. Ačkoliv skryje nedostatky na postavě, vyniknou ty na pleti. Pokud ji ale zkombinujete s jiným odstínem – například s šedou – neuděláte chybu.

Pozor na geometrické vzory

Ačkoliv šaty se vzory mohou vypadat zajímavě a není nutné se jim vyhýbat, volte pečlivě. Pokud si obléknete šaty s geometrickými vzory, budete vypadat o dost starší. Pokud nosíte oblečení se vzory rády, zvolte světlejší barvu a jemnější typ vzorů, například ornamenty nebo květinový vzor, ten vám roky ubere.

Foto: Shutterstock

Jaké brýle zvolit?

Věnujte pozornost i brýlím. Ty vás mohou udělat jak mladší, tak starší. Je důležité pořídit takové, které vám budou opravdu slušet. Na trhu je velký výběr a jistě se najdou takové, které vám dokonale padnou. Volte brýle s lehčími obroučky, vyhněte se silným, nízkým a také obdélníkovým typům brýlí. Ty vašim očím určitě nelichotí, upozorní na jakoukoliv nedokonalost a kruhy pod očima. Dobrý typ je se ve všech brýlích, které se vám líbí, vyfotit a dle toho se rozhodnout.

Opatrně s výstřihy

Vysoké a kulaté výstřihy nejsou to pravé. Pokud je máte rády, upřednostněte výstřihy do V, které lichotí skoro každé ženě. Také pozor na žerzejové materiály, které jsou velice hezké a příjemné, ale mají tu vlastnost, že můžou zdůraznit místa, která chcete spíše skrýt.

Foto: Shutterstock, zdroj: YouTube

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Proboha, takhle vyfešákovaná, jako dáma na první fotografii, bych nešla ani potmě na záchod!
Ta druhá fotka – budiž, i když to není můj styl – nesnáším takové přeslazené barvičky.
Nechápu, proč by si žena po šedesátce nemohla obléci džíny, tričko a svetr – pokud na to má postavu. Znám pár takových ve svém okolí a sluší jim to – nesnáším tyhle rady jak se mají starší ženy oblékat – většinou mají tyto kecy mladé holky, které by potřebovaly za prvé zrcadlo a za druhé razantní odtučňovací kůru.

Martina
Martina
2 let
Reply to  Iris

Výstižně a pravdivé!!!