Okamžitě je nutné vyhodit tuto pochoutku. Prodávala se ve velkém. Ale kdo si ji dá, pořádně to schytá

Některé obchodní řetězce skutečně perlí. Jak to tak vypadá, ztratily už veškeré zábrany a do České republiky vozí kdeco. Hlavně, že je to pro ně levné a lidé to kupují. Pravdou je, že v některých supermarketech se takové zboží v posledních měsících objevuje častěji než v jiných.

Tohle není dobré

Velké zhoršení v tomto ohledu zaznamenává Tesco, které kdysi nemělo s kvalitou potravin kdovíjaké problémy, ale tentokrát je na pranýři každou chvíli. Nejinak je tomu i tentokrát, kdy to hodně pokazilo s oblíbeným produktem, navíc ještě pod svou privátní značkou.

Jde o olejnatá semínka značky Tesco v balení 200 gramů a s datem minimální trvanlivosti do 10. května 2024. V tomto případě se tedy Státní zemědělské a potravinářské inspekci povedl záchyt ještě včas a může upozornit zákazníky, aby zboží v žádném případě nekonzumovali.

Proč? To se podržte. “V potravině byl jedenáctkrát překročen maximální limit reziduí pesticidu haloxyfop,” uvádí SZPI na svém webu. Bylo také nařízeno stažení z prodeje.

Foto: Shutterstock

Dochází ke stažení

Společnost Tesco na základě informace od SZPI okamžitě stáhla z prodeje ve všech svých obchodních jednotkách v ČR výše uvedené závadné výrobky,” potvrdila společnost ve své zprávě, kde se omlouvá.

Informace se nachází v sekci oznámení a upozornění pro zákazníky, kdy si přitom nelze nevšimnout, že je doslova plná nejrůznější hlášení a varování o tom, co všechno špatného se v Tescu prodávalo a co se muselo stáhnout z prodeje.

Každopádně, v tomto, stejně jako v jiných případech, máte možnost výrobek vrátit, jelikož je závadný. Stačí ho přinést na informace do kterékoliv prodejny a bude vám vrácena kupní cena.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments