V této pochoutce z Lidlu se našly nepřípustné látky

Kontroly potravin v České republice nabírají na obrátkách. Zjistilo se totiž, že výrobci a obchodníci se tak trochu utrhli ze řetězu a začali prodávat kdeco. To pochopitelně není kýžený stav, protože potraviny, které kupujeme, by měly být naprosto bezvadné a pokud možno co nejkvalitnější.

Pořádný záchyt

Pokud jde o kvalitu, tam český trh bohužel pokulhává dlouhodobě. Mělo by se s tím něco dělat, ale v tomto ohledu je to velmi složité, protože pokud Češi kupují méně kvalitní věci, nemají obchodní řetězce důvod cokoliv měnit. Pokud ovšem jde o nezávadnost potravin, tam už musí plnit jasně dané standardy.

I tady se ale poměrně často stává, že se tak neděje a lidé ve velkém nakupují naprosto nevyhovující potraviny. Časté kontroly probíhají také v Lidlu, kde nejsou záchyty podobných potravin ničím výjimečným. Podobnou záležitost teď znovu hlásí Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Tentokrát se zaměřila na ořechy a nezjistila nic moc pěkného. Oblíbený produkt Alesto Selection, Mixed Nuts totiž obsahoval zkažená jádra vlašských ořechů.

Foto: Shutterstock

Tohle je ta čerstvost?

Inspekce SZPI jednoznačně uvádí, že už na základě senzorického hodnocení bylo zjištěné žluknutí jader těchto ořechů. Přitom pokud potravina jeví známky kažení, není možné ji považovat za bezpečnou pro lidské zdraví a neměla by být konzumována. Konkrétně tato šarže je L 2281 C2611, datum minimální trvanlivosti: 04. 08. 2023.

Na sociálních sítích už si lidé z Lidlu začali utahovat, například v tom směru, že “jednička v čerstvosti” se opět vyznamenala. Další bohužel píše, že už se do ořechů pustila a má už jen zbyteček.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments